Misjonarki proszą o zakup leków dla ośrodka zdrowia w Abong Mbang

Projekt: s. Nazariusza Żuczek, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 4440 €

Nazwa projektu: 159/CHRYS

Opis

Jedyny szpital w buszu

W Abong Mbang w Kamerunie misjonarki prowadzą misję i przychodnię zdrowia. W Ośrodku pomimo skromnych warunków kobiety rodzące  i przychodzące na świat dzieci otrzymują fachową pomoc medyczną.

List od Siostry Nazariuszy

“Praktycznie od samego początku jesteście dla mnie wsparciem w mojej pracy misyjnej. Dzięki Waszej stałej i ciągłej pomocy mogę pomagać większej liczbie chorych. Osoby zgłaszające się do naszej przychodni nie posiadają środków materialnych. Mimo to zawsze ich przyjmujemy. Otrzymują podstawową pomoc medyczną, a jeśli jest konieczność to przewozimy ich do szpitala. Często jest taka sytuacja, że osoba potrzebująca pomocy, której nie stać na leczenie, zgłasza się do naszej przechodni już w ciężkim stanie chorobowym. Jeśli nie będzie jej udzielona darmowa pomoc medyczna,  pozostaje osamotniona w cierpieniu, z bardzo przykrymi skutkami. Dzięki tej pomocy chorzy odzyskują zdrowie i są ogromnie wdzięczni że otrzymali pomoc”.

Nikomu nie odmawia się pomocy

Siostry misjonarki z misji uważają, że pomoc darczyńców Maitri jest kluczowa dla ich działalności. “Nie tylko finansowa, ale też duchowa i psychiczna pomoc. Dzięki niej nie muszę odsyłać chorego bez wsparcia, bo nie ma on za co kupić leków lub zapłacić za opatrunki. Gdyby nie ta stała pomoc,  byłabym zmuszona odmawiać pomocy. A wtedy w moim sercu bym to bardzo mocno przeżywała i psychicznie bym się czuła źle, gdyż odmawianie pomocy tam gdzie chodzi o życie człowieka nigdy i nigdzie nie jest łatwe. Dzięki Waszemu wsparciu wiele ludzi chorych i ubogich odzyskuje siły, a ich życie staje się dla nich  łatwiejsze i pełne nadziei. Ufam, że moja prośba o pomoc zostanie pozytywnie przyjęta, jak w poprzednich latach. Jestem  wdzięczna za każde udzielone wsparcie.”

s. Nazariusza Żuczek, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie) – razem 2 670 000 franków CFA

Kwota projektu: 4440 €

Numer projektu: 159/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Misjonarki proszą o zakup leków i żywności dla najbiedniejszych oraz zakupu mleka dla noworodków dla ośrodka zdrowia w Abong Mbang w Kamerunie