Wolontariat

Wolontariat w biurze koordynacyjnym Adopcji Serca

Każdy z nas może zrobić coś dobrego. Ofiaruj swój czas i umiejętnosci, zostań wolontariuszem Ruchu Maitri.

Większość naszych działań  jest wykonywana w ramach wolontariatu stacjonarnego i na odległość. Praca znajdzie się dla każdego, bez względu na wiek i kwalifikacje. Nad całością czuwają osoby zatrudnione w naszym biurze. Wolontariat wiąże się z obsługą administracyjną programu Adopcja Serca i jego promocją. Olbrzymia praca to tłumaczenie listów wymagająca w większości przypadków znajomości języka francuskiego. Rocznie otrzymujemy ok. 8000 listów, które krążą pomiędzy ofiarodawcami – rodzicami adopcyjnymi i ich podopiecznymi z Afryki i Azji. Listy są tłumaczone przez wolontariuszy z całego kraju rejestrowane w bazie danych, a następnie wysyłane do Afryki bądź do odbiorców w Polsce i za granicą.

01Redagowanie tekstów i serwisów internetowych

Potrzebne kwalifikacje: Znajomość zagadnień PR i umiejętność redagowania tekstów. Znajomość programów graficznych.
Praca do wykonania:
Redagowanie stron www i serwisu Facebook, Instagram. Tworzenie newslettera i materiałów promocyjnych.
Praca na odległość lub w biurze w Gdańsku.

02Praca biurowa w Gdańsku

Potrzebne umiejętności: Biegła obsługa komputera albo cierpliwość i sprawne dłonie.
Praca do wykonania:
Opracowywanie dokumentacji z programu Adopcji Serca i wprowadzanie danych do bazy. Kompletowanie przesyłek listowych.

Praca stacjonarna w biurze w Gdańsku.

03Tłumaczenie tekstów

Potrzebne kwalifikacje:  znajomość języka francuskiego.
Praca do wykonania:
tłumaczenia listów i dokumentów od i do podopiecznych objętych programem Adopcji Serca.

Praca na odległość lub w biurze w Gdańsku.

Zgłoś swoje chęci, wypełnij poniższy formularz

  Adopcja Serca – w szkole

  Dołacz do grona szkół, klas, nauczycieli i uczniów wspierających dzieci w krajach Afryki i Azji. Rozpocznij adopcję Serca w szkole.

  Wiele szkół uczestniczy już w programie Adopcja Serca. Zazwyczaj działanie koordynowane jest przez nauczyciela i obejmuje jedna klasę, często cała szkołę. Udział w programie nie polega jedynie na zbieraniu funduszy. Wolontariat jest okazją do budowy wrażliwości uczniów na warunki życia i edukacji ich rówieśników z ubogich społeczności w Afryce i Azji. Daje szanse na podjęcie wymiany listów i fotografii, podejmowanie wspólnych działań i współpracy z nauczycielami i uczniami na innych kontynentach.

  01Ambasador Adopcji Serca

  Wolontariat – oferta dla młodych ludzi

  Możesz nam pomóc udostępniając i lajkując treści zamieszczane w mediach społecznościowych. Posiadamy  profil na Facebooku i stronę internetową oraz konto na Instagramie i kanał AdopcjaSerca na YouTube. Dzięki temu wiele osób dowie się, jak żyją ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy i jak można im pomóc. Zostań naszym współpracownikiem – Ambasadorem Adopcji Serca.

  Opowiedz o Adopcji Serca swoim kolegom i nauczycielom. Powiedz o tym w swojej klasie. Zaproś ich aby dołączyli do programu. Dołącz do grupy zbierającej fundusze.

  Naszym celem jest budowa wrażliwości społeczeństwa na potrzeby ludzi żyjących w ubóstwie w krajach Afryki subsaharyjskiej, Indiach i innych rejonach świata. Staramy się promować program Adopcji Serca i projekty pomocowe. Zostań Ambasadorem Adopcji Serca.

   

  02Zapraszamy nauczycieli do współpracy

  Zaproś nas do swojej szkoły, na swoją uczelnię. Zorganizuj prelekcję. Proponujemy spotkania z misjonarzami, prelekcje prowadzone przez naszych współpracowników w szkołach i na uczelniach. Dołącz swoją szkołę do programu Adopcja Serca.

  To bardzo ważne, aby młodzi ludzie dowiadywali się w ramach zajęć szkolnych o warunkach życia swoich rówieśników w krajach Afryki. Na różnorodne akcje informacyjne możemy dostarczyć materiały do rozprowadzenia i pomoce do przeprowadzenia spotkania (zdjęcia, materiały video, wystawę fotograficzną, pamiątki), a także wysłać prelegenta.

  Podejmując z nami współpracę rozpoczynasz swoją przygodę z innym światem, poznajesz rzeczywistość misji i realia życia w afrykańskiej wiosce. Jeśli zdecydujesz się na wolontariat, zadzwoń na numer 58 520 30 50 lub wypełnij poniższy formularz.

   

   Ruch Maitri niesie pomoc Afryce!

   Zostań wolontariuszem i zanieś z nami pomoc Afryce!

   Łączy nas wspólny cel. To pomoc chorym, pomoc ubogim, pomoc sierotom – mówiąc ogólnie pomoc potrzebującym. Niesiemy pomocną dłoń najbiedniejszym z biednych. Prawie miliard ludzi tkwi w ekstremalnym ubóstwie. Większość z nich żyje w Afryce i Azji. Chcemy choć trochę polepszyć ich los. W tym celu prowadzimy program Adopcja Serca, który zapewnia edukację i wyżywienie tysiącom dzieci z najuboższych rodzin. Angażujemy się także w działalność pomocową. Poprzez budowę studni, szkół, szpitali niesiemy pomoc ubogim. Dołącz do nas i współpracuj przy wielkich dziełach.

   Przyjdź na pomoc głodującym w Afryce

   Niesiemy pomoc Afryce w 8 krajach (Burundi, DR Kongo, Kamerun, Kongo, Madagaskar, Republika Środkowoafrykańska, Rwanda, Togo) i pomoc Azji w 3 krajach (Indie, Nepal, Syria). Prowadzimy tam walkę z głodem m.in. poprzez dożywianie dzieci w przedszkolach i szkołach. Pomoc Afryce nie byłaby możliwa bez energii i dobrej woli wielu misjonarek i misjonarzy, z takich zgromadzeń, jak Siostry Pallotynki, Pasjonistki, Karmelitanki, Siostry od Aniołów, czy księża werbiści. Od lat pracują na misjach i świetnie znają potrzeby okolicznych mieszkańców. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrealizować trafione projekty pomocowe, jak budowa studni na terenach dotkniętych suszą, czy wyposażenie oddziału położniczego w szpitalu. Te działania nie jedyna pomoc ubogim. Niesiemy również pomoc chorym, poprzez zakup leków i sprzętu medycznego. Pomoc sierotom realizujemy poprzez budowę i organizację sierocińców. Wspólnie możemy pozytywnie wpłynąć na losy tysięcy ludzi.

   Pomoc dzieciom w programie Adopcja Serca

   Wykształcenie to dobry paszport w przyszłość. Dzieci z najuboższych rodzin nie mają na nie szans i są często skazane na analfabetyzm. To nadal poważny problem w Afryce. Poprzez program Adopcja Serca Ruch Maitri otacza opieką tysiące dzieci, które dzięki ofiarności darczyńców mogą chodzić do szkoły i oddać się nauce. Wyrosną z nich lekarki, pielęgniarze, krawcowe, fryzjerzy, stolarze. Adopcja Serca to pomoc Afryce poprzez organizację i finansowanie edukacji dla dzieci. Rodzice adopcyjni zapewniają środki finansowe, konieczne do utrzymania dzieci przez okres nauki. Wspieramy najbardziej potrzebujących i najsłabszych. Pomoc niepełnosprawnym świadczy Adopcja Medyczna. Program Adopcja Serca w Ruchu Maitri to tysiące pięknych historii ze szczęśliwym zakończeniem!