Wolontariat w Gdańskim Ośrodku Maitri

Praca znajdzie się dla każdego chętnego, który chciałby z nami zrobić coś dobrego. Przeczytaj poniższy tekst a znajdziesz coś dla siebie.

Redagowanie tekstów i serwisów internetowych

Redagowanie tekstów i serwisów internetowych

Potrzebne kwalifikacje: Znajomość zagadnień PR i umiejętność redagowania tekstów.
Praca do wykonania:
Redagowanie stron www i serwisu Facebook. Tworzenie newsletera i materiałów promocyjnych.

Podejmij współpracę

<center>Praca biurowa w Gdańsku</center>

Praca biurowa w Gdańsku

Potrzebne umiejętności: Biegła obsługa komputera albo cierpliwość i sprawne dłonie.
Praca do wykonania:
Opracowywanie dokumentacji z programu Adopcji Serca i wprowadzanie danych do bazy. Kompletowanie przesyłek listowych.

Podejmij współpracę

Tłumaczenie tekstów

Tłumaczenie tekstów

Potrzebne kwalifikacje:  Znajomość języka francuskiego.
Praca do wykonania:
Tłumaczenia listów od i do podopiecznych objętych programem Adopcji Serca.

Podejmij współpracę

Adopcja Serca – Wolontariat

Większość naszych działań  jest wykonywana w ramach wolontariatu. Praca znajdzie się dla każdego, bez względu na wiek i kwalifikacje. Nad całością czuwają osoby zatrudnione w naszym biurze. Najwięcej zadań wiąże się z obsługą administracyjną programu Adopcja Serca i jego promocją. Rocznie otrzymujemy ok. 6000 listów, które krążą pomiędzy ofiarodawcami – rodzicami adopcyjnymi i ich podopiecznymi z Afryki. Listy są tłumaczone przez wolontariuszy z całego kraju (języki: francuski, angielski), rejestrowane w bazie danych, a następnie wysyłane do Afryki bądź do odbiorców w Polsce i za granicą.

Ambasador Adopcji Serca

Prowadzimy działania, których celem jest budowa wrażliwości społecznikostwa na potrzeby ludzi żyjących w ubóstwie w krajach Afryki subsaharyjskiej, Indiach i innych rejonach świata. Staramy się promować program Adopcji Serca i projekty pomocowe. Posiadamy  profil na Facebooku i stronę internetową oraz konto na Instagramie i kanał AdopcjaSerca na YouTube. Możesz nam pomóc udostępniając i lajkując treści zamieszczane w mediach społecznościowych. Dzięki temu wiele osób dowie się, jak żyją ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy i jak można im pomóc. Zostań naszym współpracownikiem – Ambasadorem Adopcji Serca.

Praca dla uczniów i nauczycieli

Organizujemy spotkania z misjonarzami, prelekcje w szkołach i na uczelniach. Zaproś nas do swojej szkoły, na swoją uczelnie. Zorganizuj prelekcję. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie dowiadywali się w ramach zajęć szkolnych o warunkach życia swoich rówieśników w krajach Afryki. Na różnorodne akcje informacyjne możemy dostarczyć materiały do rozprowadzenia i pomoce do przeprowadzenia spotkania (zdjęcia, materiały video, wystawę fotograficzną, pamiątki), a także wysłać prelegenta.

Współpracują z nami uczniowie szkół, studenci (także w ramach praktyk), osoby w średnim, a nawet w zaawansowanym wieku. Najmłodsi wolontariusze uczą się w gimnazjum, najstarsza wolontariuszka ma 83 lata. Pracujemy na komputerach i ręcznie: pakujemy przesyłki,  wysyłamy paczki i listy.

Podejmując z nami współpracę rozpoczynasz swoją przygodę z innym światem, poznajesz rzeczywistość misji i realia życia w afrykańskiej wiosce. Jeśli zdecydujesz się spróbować, zadzwoń na numer 58 520 30 50 lub napisz do nas.

 

Ambasador Adopcji Serca

Adopcja Serca – Wolontariat