Projekty i fundusze pomocowe

Zróbmy razem coś dobrego. Zdecyduj komu chcesz pomóc.

Pomoc Afryce i Adopcja Serca – Ruch Maitri

Pomoc Afryce – dołącz do potrzebujących!

Ruch Maitri: pomoc Afryce i Adopcja Serca

Bieda i niedożywienie to nadal ogromny problem wielu krajów, zwłaszcza tych z półkuli południowej. W tragicznej sytuacji pozostaje blisko miliard ludzi. Ruch Maitri i jego darczyńcy stawiają za cel pomoc Afryce i Azji. Wsparcie potrzebujących realizujemy poprzez akcje dożywiania w przedszkolach, szkołach i sierocińcach, a także pomoc niepełnosprawnym, sierotom i chorym. Projekty pomocowe obejmują m.in. budowę studni, szkół, wyposażanie szpitali, pracowni zawodowych i wiele innych. Poprzez program Adopcja Serca dajemy szansę edukacji tysiącom dzieci.  Ruch Maitri niesie pomoc Afryce w 8 krajach (Burundi, DR Kongo, Kamerun, Kongo, Madagaskar, Republika Środkowoafrykańska, Rwanda, Togo) i pomoc Azji w 3 krajach (Indie, Nepal, Syria).

Projekty pomocowe – pomoc Afryce

Program Adopcja Serca to nie jedyna forma wsparcia. Wspólnie idziemy na pomoc głodującym. W krajach dotkniętych głodem i ubóstwem reprezentują nas misjonarze i misjonarki, z takich zgromadzeń, jak pallotynki, katarzynki, karmelitanki, werbiści, Siostry od Aniołów, Siostry Opatrzności Bożej i inne. Oddani lokalnym społecznościom, niosą im opiekę i doskonale wiedzą, czego potrzeba im najbardziej. W porozumieniu z nimi realizujemy pomoc ubogim. To przede wszystkim walka z głodem, który nadal jest poważnym problemem Globalnego Południa. Pomoc Afryce to m.in. dożywianie w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Dzięki darczyńcom z Polski, tysiące dzieci otrzymuje codziennie ciepły posiłek. Do misyjnych szpitali wysyłamy środki na zakup leków i sprzętu medycznego, co pozwala przyjść na pomoc chorym. Budowa niezbędnej infrastruktury, jak szkoły i studnie, a także finansowanie narzędzi pracy to nasza pomoc ubogim. Jednoczymy się w działaniu na rzecz ubogich w Afryce i Azji.

Adopcja Serca – pomoc Afryce

Adopcja na odległość narodziła się po bratobójczej wojnie w Rwandzie, kiedy razem z naszymi darczyńcami wzięliśmy pod opieką wiele tamtejszych sierot. Wsparcie z Polski pomogło im ukończyć szkoły i rozpocząć godne, dorosłe życie. Program Adopcja Serca realizujemy w Afryce i Azji ze wsparciem misjonarek i misjonarzy. To droga do uzyskania wykształcenia i zawodu dla dzieci, które z racji ubóstwa nie miałyby na nie szans. Adopcja Serca to pomoc ubogim poprzez edukację. Pod opiekę trafiają często najsłabsi i najbardziej pokrzywdzeni, jak sieroty i „dzieci ulicy”. Rodzice adopcyjni z Polski finansują ich utrzymanie i wykształcenie do momentu osiągnięcia pełnoletności. Adopcja Serca w Ruchu Maitri to wiele szczęśliwych dzieci, które dostały szansę na wyjście z nędzy i godne życie.