Fundusz Pomocy Ubogim – wpłata na dowolny projekt

Wspólnie niesiemy pomoc ubogim w Afryce i Azji!

Fundusz zasilający najtrudniejsze projekty pomocowe

Kwota projektu: 100.000 €/rok

Nazwa projektu: Fundusz Pomocy Ubogim

Opis

Fundusz Pomocy Ubogim

Przychodzimy na pomoc głodującym, niepełnosprawnym, sierotom i chorym poprzez Fundusz Pomocy Ubogim. Finansowane przez nas projekty pomocowe pozwoliły na ulżenie w cierpieniu wielu osób. Wsparliśmy budowę studni, szkół, wyposażanie szpitali, pracowni zawodowych i realizację wielu innych koniecznych prac i działań. Ruch Maitri niesie pomoc Afryce w 8 państwach, takich jak: Burundi, DR Kongo, Kamerun, Kongo, Madagaskar, Republika Środkowoafrykańska, Rwanda, Togo. to także pomoc Azji, która obejmuje Indie, Nepal i Syrię.

Wpłacasz ile chcesz

Wybierając ten Fundusz, ofiarodawca samodzielnie ustala wysokość kwoty jednorazowej darowizny. Jednocześnie nie podejmuje decyzji o przeznaczeniu środków na konkretny projekt pomocy. Ze środków gromadzonych w ramach Funduszu Pomocy Ubogim finansujemy wiele działań pomocowych. Twoja wpłata zostanie przeznaczona np. na zakupy leków do misyjnych przychodni zdrowia lub budowę studni. Dzięki wsparciu z Polski możemy prowadzić akcje dożywiania w Afryce. Wspieramy też dzieci w programie Adopcja Serca oczekujące na Rodziców Adopcyjnych. Zobacz na co wydaliśmy pieniądze – projekty zrealizowane.

Oni czekają na pomoc

Blisko miliard ludzi ludzi żyje w głębokim ubóstwie – to najnowsze statystyki Banku Światowego. Niedawne wydarzenia negatywnie wpłynęły na falę nędzy i cierpienia. Zwłaszcza w krajach Globalnego Południa, gdzie Ruch Maitri i jego darczyńcy niosą pomoc. Poprzez Fundusz Pomocy Ubogim możesz wspierać nasze działania w miejscach pogrążonych w beznadziei i cierpieniu. Pomóż nam zmienić świat na lepsze. Środki, które nam przekażesz trafią do ubogich w 11 krajach świata. Pomoc realizują zaprzyjaźnieni z nami misjonarze i misjonarki. Opiekują się lokalnymi społecznościami i znają ich potrzeby.

Jak działa Fundusz Pomocy Ubogim?

Misjonarki i misjonarze tacy, jak werbiści, Siostry od Aniołów, karmelitanki, katarzynki i pallotynki żyją w otoczeniu potrzebujących. Realizują program Adopcja Serca i najlepiej znają lokalną ludność i jej problemy i potrzeby. Ponad połowa mieszkańców Afryki subsaharyjskiej jest trwale niedożywiona, narażona na przewlekłe choroby i epidemie. Wspólnie zbieramy środki na realizację projektów pomocowych w misjach.