Siostry misjonarki proszą o zakup opon do samochodu z ośrodka zdrowia w Abong Mbang

Projekt: s. Nazariusza Żuczek, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 1270 €

Nazwa projektu: 158/CHRYS

Opis

List od siostry Nazariuszy z Kamerunu:

„Na misjach jestem już 21 lat i prowadzę przychodnię zdrowia. Misję w Abong Mbag prowadzą Siostry misjonarki ze Zgromadzenia Najśw. Duszy Chrystusa Pana. Praktycznie od samego początku Maitri jest dla mnie wsparciem w mojej pracy misyjnej. Obecnie od 2 lat rozpoczęłam budowę większej przychodni, gdyż obecna na dzień dzisiejszy nie spełnia warunków, ponieważ nie mamy sali porodowej. Niestety misjonarz bez modlitwy i samochodu nie ma co robić na misjach. Modlitwa umacnia i dodaje nowego światła do wykonywania zadań i rozwiązywania problemów, z którymi misjonarz się boryka. Samochód jest po to, by można było realizować te obowiązki. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o zakup opon oraz opłatę badań technicznych, bym te zadania mogła wykonywać bezpiecznie.

Misja na bezdrożach

Praca misyjna bez samochodu jest prawie niemożliwa. Wiedzą to wszyscy którzy bliżej spotkali się z pracą na misjach.

– Samochód na misji jest mi potrzebny, gdyż bez niego było by bardzo trudno zaopatrywać przychodnię w podstawowe leki i materiały.

– Samochód służy również do przewożenia  chorych do szpitala i na badania.

– Jest bardzo pomocny by dowieźć wolontariuszy na wioskę, by można było udzielić pomocy medycznej najbardziej potrzebującym.

Zakup opon umożliwi dalszą pracę i dojazdy do chorych.

Wsparcie z Polski ratuje życie

Moje serce pragnęło by leczyć wszystkich ludzi chorych za darmo, jednak wtedy przychodnia nie dałaby rady funkcjonować. Tylko dzięki Waszemu regularnemu wsparciu mogę pomagać ludziom potrzebującym i nie narażać przychodni na długi, a ludziom przynosić ulgę w cierpieniu oraz cieszyć się razem z nimi, gdy przychodzą do zdrowia. Ufam, że i tym razem moja prośba o pomoc zostanie wysłuchana”.

Kosztorys:

s. Nazariusza Żuczek, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie) – razem 750 000 franków CFA

Kwota projektu: 1270 €

Numer projektu: 158/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Siostry misjonarki proszą o zakup opon i środki na badanie techniczne samochodu z ośrodka zdrowia w Abong Mbang w Kamerunie