Wyposażenie kuchni przygotowującej posiłki dla dożywianych dzieci w Nepalu

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 740€

Nazwa projektu: 23/KARTC

Opis

Żywimy ubogie dzieci

Od ponad 2 lat prowadzimy w szkole dożywianie 70 dzieci żyjących w ekstremalnej biedzie. Pochodzą z najniższych kast i często nie dojadają. Ich rodziców nie stać na jedzenie i wykarmienie rodziny. W tej sytuacji ich rolę przejęliśmy my. Dzięki wsparciu darczyńców Maitri prowadzimy akcję dożywiania. Na dzieci czeka codzienny obiad, dlatego chętnie uczęszczają do szkoły i nie głodują. Program jest wspaniały, wymaga kontynuacji. Potrzebne jest wyposażenie kuchni, bo to, które mieliśmy, w części się wysłużyło. Prosimy o środki na uzupełnienie sprzętów kuchennych. Gotujemy codziennie, więc zużycie jest duże.

Nie mają na czym jeść

Przede wszystkim chcemy kupić nowe pojemniki do przechowywania żywności. Do kluczowych potrzeb należą nowe garnki oraz narzędzia do obróbki żywności. Potrzebne są nam również nowe talerze i kubki dla nowo przyjętych uczniów pierwszej klasy. To dzieci, które dopiero zostaną włączone do programu dożywiania. Pozwoli to prowadzić nasz program w higienicznych warunkach. Nowe wyposażenie kuchni pozwoli żywić wszystkich w tym samym czasie. Do tej pory musieliśmy to robić etapami, co utrudniało pracę. Teraz kuchnia będzie w stanie wydawać posiłki na czas przy zaangażowaniu tylko jednego kucharza. Jednocześnie dzięki temu będzie możliwe przetwarzanie większej ilości produktów spożywczych.

Miejsce: Shree Seti Devi Sec. School, Dahshinkali, Kathmandu, Nepal. Mieści się tam kuchnia – jadalnia przygotowująca posiłki dla 85 dzieci.

Aleksandra Kurnicka

LP OPIS Jednostki miary Cena

(w miejscowej walucie) npr

Kwota                           (w miejscowej walucie)
1. Pojemniki na żywność

 

5

 

1.600

 

8.000
2. Sprzęt do obróbki i wydawania żywności tj.: chochle, obieraczki, łyżki, tarki, etc 25.000
3. Urządzenia do obróbki żywności: 3  

 

30.000
4 Talerze, kubki, łyżki 30 400 12.000
5 Szybkowar 15.000
PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie)  

 

90.000 npr

Osoba odpowiedzialna: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation

Wnioskowana kwota : 14.330 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Wyposażenie kuchni przygotowującej posiłki dla dożywianych dzieci w Nepalu