Dofinansowanie na zakup leków i badania laboratoryjne dla przychodni w Bertoua-Tigaza

Projekt: Siostra Alberta Stręciwilk, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa
Misja: Bertoua, Kamerun
Zbierana kwota: 2220 €

Nazwa projektu: 123/PASJO

Opis

Chorych nie stać na leki

Od 35 lat nasze Zgromadzenie prowadzi przychodnię zdrowia w Bertoua-Tigaza w Kamerunie. Leczymy głównie małe dzieci, kobiety w ciąży i chorych na gruźlicę. W rodzinach wielodzietnych jest bardzo dużo cierpiących dzieci. Bywa tak, że matka przychodzi z dwojgiem dzieci, gdzie jednemu z nich trzeba natychmiast przetoczyć krew, a drugie też jest bardzo chore, ale nie otrzymuje żadnego leczenia, ponieważ matki nie stać na opłacenie kosztów leczenia. Chcemy pomóc wszystkim potrzebującym, ale nie mamy z czego zakupić niezbędnych leków. Prosimy o dofinansowanie zakupu medykamentów oraz wsparcie w opłaceniu badań laboratoryjnych, których wymaga wielu chorych. Będzie to ogromna pomoc dla naszej przychodni oraz tutejszej społeczności.

Prześladowani przez choroby

Przychodnia jest czynna od 7.30 do 16.00, a czasami i dłużej. Personel składa się z 8-osobowej ekipy. Codziennie przyjmujemy około 50 pacjentów, zdarza się, że ich liczba jest większa. Często pacjentami są uchodźcy z Centralnej Afryki, których też nie stać na podstawowe leczenie. Zdarza się, że pacjenci przybywają z oddalonych wiosek. Aby przybyć do przychodni pokonują wiele kilometrów. Prosząc Was o wsparcie, chcemy pomóc najbardziej potrzebującym, a szczególnie dzieciom. Bardzo często są zaniedbane, zarobaczone, anemiczne. Dużo z nich ma infekcje dróg oddechowych i uszu. Ta ostatnia często na stałe uszkadza słuch. U wielu dzieci występują również choroby skóry, gdzie leczenie jest długotrwałe tzn. trwa od 6 miesięcy do nawet 1 roku. Chcemy, aby i te dzieci z najbiedniejszych rodzin miały w miarę zapewnioną opiekę zdrowotną, zaopatrzenie w potrzebne leki, a co za tym idzie normalny rozwój. prosimy o dofinansowanie na zakup leków, które pomoże zmienić na lepsze życie wielu potrzebujących.

Kosztorys:

LP OPIS ilość cena Kwota (w miejscowej walucie
1 Badania laboratoryjne 350.000 FR
2 Lekarstwa 950.000 FR
PODSUMOWANIE     1.300.000 FR

Odpowiedzialna za projekt: Siostra Alberta Stręciwilk, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, misja Bertoua, Kamerun

Kwota: 2220 €

Przekazana kwota 1500€

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dofinansowanie na zakup leków i badania laboratoryjne dla przychodni w Bertoua-Tigaza w Kamerunie