Pomoc w dożywianiu 200 dzieci w przedszkolu w Doume

Projekt: Siostra Fabiana Leitgeber, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Doume, Kamerun
Zbierana kwota: 5560 €

Nazwa projektu: 332/PALLS

Opis

Nie jedzą całymi dniami

Dzieci uczęszczające do przedszkola w Doume pochodzą z wielodzietnych rodzin. Spora część z nich jest sierotami lub półsierotami. Niestety często przychodzą do nas głodne. Trudno uczestniczyć w zajęciach, gdy żołądek burczy albo gdy ze słabości chce się spać. Tutaj panuje zwyczaj spożywania posiłku raz dziennie wieczorem. Ten posiłek też bywa skromny, gdyż żywności jest za mało. Rodzice rano ruszają w pole i wracają wieczorem, przykro, że dzieci nie jedzą całymi dniami.

Marzą o ciepłym posiłku

Dlatego posiłek w przedszkolu jest niesamowicie ważny. W naszym klimacie niedożywienie wiąże się z brakiem odporności. Dlatego dzieci łatwo zapadają na malarię lub inne choroby tropikalne. Od szeregu już lat współpracuję z Ruchem MAITRI, który rozumiejąc sytuację najbiedniejszych, przychodzi z pomocą i poprzez dotacje ofiarowuje dzieciom gorącą strawę. To pełnowartościowe posiłki oraz mleko i małe pączki, ryż z sosem pomidorowym z kawałeczkami ryby, a nawet posiłki świąteczne z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy, czy święta Jana Bosko, naszego szkolnego Patrona. Za tę jedność z nami chcę serdecznie podziękować. Ona pomaga wierzyć, że tutaj na odległych misjach, nie jest się bezludną „wyspą”. Istnieją ludzie, których miłość Boża pociąga do czynienia dobra, do podzielenia się.

Codzienny kubek mleka

Dzięki posiłkom nasze dzieci w przedszkolu na chwilę zapominają o biedzie i głodzie. Przez te parę godzin żyją w innym, lepszym świecie. Te dzieci, ubrane tutaj w jednakowe mundurki, nie czują się gorsze, bo wszystko tu jest przeznaczone dla nich. Jesteśmy na wschodzie Kamerunu, mówimy o małej miejscowości Doumé. Ciężko tu o wodę pitną, którą muszą przynieść dzieci na głowie z odległego źródła. To codzienny obowiązek wszystkich dzieci. Kolejny raz pragnę podziękować z głębi mego serca za każdorazowy dar finansowy przesłany na rzecz przedszkolaków w Doumé. Zawsze jestem i pozostanę w wielkiej wdzięczności dla każdego, kto składa swe małe grosze, aby inni mieli lepiej, aby dzieci miały przysłowiowy „kubek mleka”.

Z góry dziękuję za przychylność i dobroć serca, niech Pan Bóg Wam za wszystko wynagrodzi.

Wraz z darem modlitwy – Siostra Fabiana Leitgeber

Kosztorys:

LP OPIS ilość Cena w miejscowej walucie Kwota w miejscowej walucie
1 Zakup żywności: Ryż, makarony, chleb, begnes, na święta ryby lub po kawałku mięsa, jajka, arachidy oraz inne produkty potrzebne do przygotowania: olej, przecier pomidorowy, maniok, banany 200 dzieci na miesiąc 11.462,50 CFA

na rok/ 1 dziecko

 

2.292.500
2 Paczki dla 50 najbiedniejszych maluchów 50 dzieci 5.000 250.000
3 Ubiór i inne pomoce dla najbiedniejszych dzieci 50 dzieci 14.650 732.500
  RAZEM     3.275.000 FR

Siostra Fabiana Leitgeber, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego

Kwota: 5560 €

Przekazana kwota:  3000€ + 2560€ w maju 22′

Podsumowanie w miejscowej walucie – 3.275.000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc w dożywianiu 200 dzieci w przedszkolu w Doume w Kamerunie – o pomoc proszą Siostry Pallotynki