Dodatkowa pomoc na wyposażenie domu podopiecznej programu Adopcja Serca

Projekt:  s. Redempta Nyinawabasinga, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Kabgayi, Rwanda
Kwota projektu: 75 €

Nazwa projektu: 278/PALLS

Opis

Bezdomna rodzina odzyskuje godność

Kabgayi w Rwandzie znajduje się ok. 40 kilometrów od stolicy kraju Kigali. To jedna z miejscowości, która stała się areną bratobójczej wojny domowej i ludobójstwa w latach 90. Piaszczyste gleby wokół miejscowości i ślady wojny nie dają zbyt wielu szans na wzbogacenie miejscowej ludności. Plony są niewielkie, hodowane zwierzęta chude. Wciąż panuje tu głębokie ubóstwo. W kraju co czwarta dorosła osoba nie umie pisać i czytać. Wiele osób mieszka w opłakanych warunkach bytowych. W Kabgayi działa misja Sióstr Pallotynek, która troszczy się o miejscową społeczność, m.in. poprzez program Adopcja Serca. Wśród nich jest mała Solange. Jeszcze 2 lata temu rodzina dziewczynki nie posiadała domu. Jednak miejscowa wspólnota chrześcijańska pomogła wybudować rodzinie mały domek. Mimo to nadal brakowało w nim podstawowych sprzętów. Konieczna okazała się dodatkowa pomoc na wyposażenie domu podopiecznej programu Adopcja Serca.

Drobny podarek zmienił ich życie

Wybudowany domek był wielkim darem i szczęściem, ale pozostawał pusty. W kuchni brakowało podstawowych sprzętów, jak garnki i sztućce. Wielodzietna rodzina musiała spać na podłodze, brakowało nawet materaców. W skromnych izdebkach brakowało wszystkiego. Rodzice adopcyjni Solange z programu Adopcja Serca postanowili przekazać dodatkowe środki na ten cel. Nie tylko dziewczynka, ale również jej rodzeństwo i rodzice byli ogromnie szczęśliwi z powodu tego daru. Trafione wsparcie darczyńców sprawiło, że wielodzietna, uboga rodzina odzyskała godność. Teraz mieszkają w ludzkich warunkach i mogą realizować swoje podstawowe potrzeby. My również dziękujemy ofiarodawcy za okazane serce i wyrwanie z bezdomności. Dodatkowa pomoc na wyposażenie domu podopiecznej programu Adopcja Serca pomogła im zmienić dotychczasowe życie.

Kosztorys projektu:

Pomoc na wyposażenie domu podopiecznej programu Adopcja Serca – 75 €

s. Redempta Nyinawabasinga, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego – pallotynki, misja Kabgayi, Rwanda

Numer projektu 278/PALLS

Kwota projektu: 75 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dodatkowa pomoc na wyposażenie domu podopiecznej programu Adopcja Serca z Kabgayi w Rwandzie