Dodatkowa pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca z Rutshuru

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 66 €

Nazwa projektu: 289/PALLS

Opis

Trapi ich głód, choroba i śmierć

Josephine ma bardzo ciężką sytuację życiową. Los jej nie rozpieszcza. Wychowuje się właściwie bez rodziców. Dziewczynka straciła mamę. Niestety również jej tata cierpi na zaburzenia psychiczne. Taki bagaż nie ułatwia startu w dorosłe życie. Ojciec z córką mieszkają razem mieszkają u wujka. Dom to tradycyjna chatka z gliny. Dach jest pokryty blachą, ale izby i mury są stare i zniszczone. W chacie brakuje podstawowego wyposażenia. Jednocześnie jest dość tłoczno, bo mieszka w nim aż 7 osób z obu rodzin. Ich sytuacja ekonomiczna rodziny jest bardzo ciężka. Wujek Josephine posiada pole, ale ziemia jest piaszczysta i jałowa. Plony są niskie, uprawa roli nie tylko nie przynosi zysku, ale ciężko z niej wyżywić rodzinę i dodatkowych domowników. Przydałaby się dodatkowa pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca z Rutshuru.

Świnka, ubranie i buty najlepszym prezentem

Mała Josephine jest niepełnosprawna. Ma chorą rękę. Troskliwą opieką otaczają ją Siostry pallotynki z misji Rutshuru. Josephine stara się jak może, aby ulżyć w kłopotach swojej rodzinie. Mimo chorej ręki pomaga wujkowi znaleźć drewno na opał w okolicy. Dziewczynka została objęta programem Adopcja Serca. Ofiarodawczyni, która jest rodzicem adopcyjnym Josephine, poinformowana o rozmiarach cierpienia, którego doznała dziewczynka i jej rodzina, postanowiła ją wesprzeć finansowo. Dzięki jej hojności udało się zakupić ubranie i buty dla małej. Przekazana kwota wystarczyła także na zakup małej świnki, która z pewnością przyda się rodzinie. Uśmiech na twarzy Josephine mówi sam za siebie. Dziękujemy za wsparcie i przekazaną pomoc.

Kosztorys projektu:

Dodatkowe środki dla dziewczynki z programu Adopcja Serca – 66 €

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, Demokratyczna Republika Konga

Numer projektu 289/PALLS

Kwota projektu: 66 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dodatkowa pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca z Rutshuru w Demokratycznej Republice Konga