Józefitki proszą o pomoc w akcji dożywiania 20 uczniów z Makabandilou

Projekt:  s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa
Misja: Makabandilou, Republika Konga
Kwota projektu: 1100 €

Nazwa projektu: 21/JOZEF

Opis

Konflikty i nędza

Makabandilou to ubogie przedmieście dwumilionowego miasta Brazzaville, stolicy Republiki Konga. Kraj wciąż podnosi się ze skutków wojny domowej z początku wieku, która co kilka lat rozpala się na nowo pod postacią kolejnych rebelii. W tych warunkach bardzo wiele osób zostało pozbawionych dachu nad głową i uciekło do miast. Dlatego w Makabandilou panuje bieda. W szkole św. Józefa mamy dużą liczbę ubogich dzieci. Szkołę od lat prowadzą Siostry Józefitki.

Podaruj posiłek najuboższym dzieciom

Widząc dookoła nas morze biedy, zauważamy ogromną potrzebę podarować posiłek dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Niektórzy uczniowie naszej szkoły nie mają nic do jedzenia. Dzieci przychodzą do szkoły głodne. Uczą się w naszej szkole za darmo, bo rodziców nie stać na posyłanie ich do szkoły. Mimo to robią duże postępy w nauce. Uczą się one bardzo dobrze, ale często nie mają nic do jedzenia.

Ciężko patrzeć na ich głód

Dlatego zwracam się do Maitri, którzy już pomagacie wielu dzieciom w opłaceniu szkoły poprzez program Adopcja Serca. Teraz proszę jeszcze o pomoc w nakarmieniu tych najuboższych dzieci, które nie mają szans na posiłek w domu rodzinnym. Akcję dożywiania przeprowadzą Siostry Józefitki. Liczę na tę pomoc, bo ciężko jest patrzeć, gdy te dzieci chodzą smutne, bo nie mają co zjeść na śniadanie ani na obiad. Ta pomoc dla nich jest bardzo ważna. Drodzy ofiarodawcy Ruchu Maitri, Wasza nagroda będzie wielka. Pilnej pomocy potrzebuje 20 uczniów z Makabandilou. Dziękujemy za okazane dobre serce.

Kosztorys:

Lp. Opis Liczba uczniów ilość cena Kwota
1 Śniadanie 20 uczniów  22 500 CFA 220.000 CFA
2 Obiad 20 uczniów 22 1000 CFA 440.000 CFA
PODSUMOWANIE       660.000 CFA

s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa

Numer projektu: 21/JOZEF

Kwota projektu : 1100 €

Przekazana kwota 1100€

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Józefitki proszą o pomoc w akcji dożywiania 20 uczniów z Makabandilou