Montaż generatora prądu dla szkoły i internatu w Makabandilou

Projekt:  s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa
Misja: Makabandilou, Republika Konga
Kwota projektu: 20.390 €

Nazwa projektu: 22/JOZEF

Opis

Pół kraju bez prądu

Republika Konga to kraj ubogi, rozwijający się. Problemy polityczne utrudniają rozwój, a zamęt i pandemia generują biedę. Zaledwie 48 proc. populacji kraju ma dostęp do elektryczności. Problem występuje także na przedmieściach stolicy kraju Brazzaville. Właśnie tam działa Szkoła Sióstr Józefitek. Ciągły brak prądu to wielkie utrudnienie dla działania szkoły. Od ponad roku staramy się zdobyć środki na zakup agregatu, aby szkoła mogła dobrze funkcjonować. Przy szkole działa internat dla dziewcząt. Niestety suma wydatków przekracza nasze możliwości. Koszt zakupu agregatora jest ogromny. Prosimy o środki na zakup, dostawę oraz montaż generatora prądu dla szkoły i internatu.

Nauka w ciemnościach

Szkoła św. Józefa leży w Makabandilou, na peryferiach stolicy kraju Brazzaville. W tym roku szkolnym mamy pod opieką aż 400 uczniów. Oprócz kształcenia dzieci prowadzimy również internat dla dziewcząt. Nasze uczennice i uczniowie wywodzą się z różnych środowisk, co wymaga dobrej formacji, a ciągły brak prądu bardzo to utrudnia. Wśród naszych uczniów są również podopieczni programu Adopcja Serca. Dlatego od dawna szukamy pomocy, aby zakupić ten agregat, bo na prąd z miasta nie można liczyć. Nigdy nie wiemy kiedy się pojawi i na jak długo. Formacja młodzieży i nauka jest ogromną naszą troską, to bardzo ważne dla przyszłości tego kraju – dobrze uformowana głowa do myślenia i ręce do pracy. Z  góry dziękujemy za każde wsparcie, które przeznaczymy na zakup, dostawę oraz montaż generatora prądu dla szkoły i internatu.

Kosztorys:

Lp. opis ilość cena Kwota
1 Faktura pro-forma na dostawę i montaż generatora  1 18.928.880 CFA 18.928.880 CFA
PODSUMOWANIE     18.928.880 CFA

s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, Makabandilou, Republika Konga

Numer projektu: 22/JOZEF

Kwota projektu: 20.390 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Józefitki: dostawa oraz montaż generatora prądu dla szkoły i internatu w Makabandilou w Republice Konga