Jałmużna na organizację Świąt Bożego Narodzenia i pielgrzymkę dla dzieci z Kamerunu

Projekt: s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 2 650 €

Nazwa projektu: 164/CHRYS

Opis

Przychylmy im nieba

Po wielokrotnym doświadczeniu organizowania święta dla dzieci z okazji  Bożego Narodzenia, pielgrzymek diecezjalnych oraz Dnia Młodości (co roku 11 lutego), ośmielam się zwrócić ponownie z moją prośbą. Cel tejże prośby jest ciągle ten sam : uchylić rąbka nieba dzieciom. Dla dzieci z Afryki Święto to nabiera wartości chrześcijańskich tylko i wyłącznie dzięki pomocy ludzi wielkich serc. Potrzebna jest jałmużna na organizację Świąt Bożego Narodzenia, pielgrzymki dla dzieci oraz Dnia Młodości.

Pielgrzymka i loteria fantowa

W Kamerunie spotykamy mnóstwo błyskotek i zabawek, ale są one dostępne tylko dla niektórych. Dzięki Waszemu wsparciu cała nasza szkoła i dzieci z parafii, a ostatnio niemalże z całego miasta, korzystają z radości loterii fantowej. W ostatnim roku było ponad 1000 uczestników. Z kolei uroczysty posiłek Bożego Narodzenia organizujemy tylko dla szkoły. Podczas loterii fantowej każde dziecko otrzymuje jakaś zabawkę; skarpetki oraz słodycze. Około 60 dzieci uczestniczy w diecezjalnej pielgrzymce. Wasza jałmużna na zorganizowanie Dnia Młodości 11 lutego pozwoliła nam zdobyć tradycyjnie już pierwsze miejsce w mieście w ramach defilady szkół.

Boże Narodzenie w Afryce

Odkąd jestem  w Kamerunie, a to już 33 lata, zauważyłam tutaj brak tradycji przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, jak również związanej  z nią radości. Czasem niektórzy rodzice nie myślą o radości dzieci, ale bardziej o sobie. W dniu tego święta wiele dzieci chodzi bezczynnie po ulicach i z zazdrością patrzy na zabawki innych, bogatszych. W wielu domach nie ma świątecznego posiłku. Czasem ten dzień nie rożni się od tego zwykłego w ciągu roku, a może i wygląda nawet gorzej, bo rodzice są często nieobecni  z powodu spotkań towarzyskich. Dlatego w okresie miedzy Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem wyjeżdżamy z dziećmi na pielgrzymkę diecezjalną dzieci. Gdyby nie jałmużna otrzymana od Was prawdopodobnie nie byłoby takiego wyjazdu. Wasza pomoc może ofiarować radość i miłość dzieciom. Będzie ona również powodem uśmiechu na wielu twarzach dziecięcych i okazją doświadczenia miłości Bożej.

jałmużna Kamerun

s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie) – razem 1 562 000 franków CFA

Kwota projektu: 2 650 €

Numer projektu: 164/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Jałmużna na organizację Świąt Bożego Narodzenia i pielgrzymkę dla dzieci z Kamerunu