Karmelitanki: dożywianie 173 dzieci w przedszkolu “Dzieciątka Jezus” w Gitega Songa

Projekt:s. Marie Rose Ngendakumana, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Miejsce: Gitega Songa, Burundi
Kwota projektu: 6 200 €
Nazwa projektu: 128/KARML

Nazwa projektu: 128/KARML

Opis

Karmimy najbardziej potrzebujących

Mimo trudnych czasów, nie przestajemy karmić tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Od września nowego roku szkolnego w naszym przedszkolu „Dzieciątka Jezus” mamy grupę 173 dzieci w sześciu klasach. Przedszkole prowadzimy my, siostry karmelitanki. Mamy 3 poziomy, a każdy poziom ma dwie klasy. Jeżeli mamy na to środki, to zwykle karmimy te dzieci między zajęciami. Chcemy je w ten sposób zachęcić do chodzenia do szkoły i nauki. Ponieważ większość z nich pochodzi z biednych rodzin, to nie jedzą śniadania i przychodzą do przedszkola głodni. Codzienny posiłek obejmuje chleb lub pączek (kameruński), herbatę i mleko lub owsiankę.

Najbiedniejszy kraj na świecie

Według danych za 2023 rok, Burundi było najbiedniejszym krajem świata. O ile w Polsce PKB na jednego mieszkańca to niecałe 17 tys. dolarów, w Burundi to tylko 308 dolarów. Oznacza to, że ten kraj jest biedniejszy od Polski aż 55 razy. Dlatego tak ważna jest obecność organizacji pomocowych, które jak Maitri i jego darczyńcy mogą opłacić naukę dzieciom z najuboższych rodzin. Niestety nauka o pustym żołądku nie będzie miała efektu. Dzieci z przedszkola “Dzieciątka Jezus” muszą mieć zapewniony codzienny posiłek.

Okaż im swoją dobroć

Niestety Siostry Karmelitanki nie mają już środków finansowych, by kontynuować akcję dożywiania. Z powodu kryzysu ekonomicznego w Burundi oraz cen rosnących z dnia na dzień, nie jesteśmy w stanie codziennie zapewnić tego posiłku dzieciom. One są przyszłością naszego kraju i naszego Kościoła. Niech wzrastają w pokoju, miłości i doświadczają wzajemnej braterskiej pomocy każdego dnia. Chcemy kontynuować ten dobry uczynek. Jesteśmy wdzięczni za waszą hojność we wsparciu finansowym, pomaganiu naszym dzieciom i naszej misji. Dlatego prosimy Was o pomoc w dożywianiu. Łączymy się z Wami w modlitwie. Bardzo dziękujemy, Siostry Karmelitanki.

Kosztorys:

Nazwa projektu: 128/KARML

s. Marie Rose Ngendakumana, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Gitega Songa, Burundi

Kwota projektu: 6 200 € 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Karmelitanki: dożywianie 173 dzieci w przedszkolu “Dzieciątka Jezus” w Gitega Songa w Burundi