Kanoniczki proszą o zakup opon do ambulansu dla Ośrodka Zdrowia w Buraniro

Projekt: Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 1 370 €

Nazwa projektu: 231/DUCHA

Opis

Szpital pośród wertepów

Siostry Kanoniczki od lat prowadzą Ośrodek Zdrowia przy misji w miejscowości Buraniro w Burundi. Placówka świadczy opiekę zdrowotną dla wielu tysięcy ludzi mieszkających na terenach wokół misji. Niestety ze względu na fatalny stan dróg oraz ich brak, Siostry mają problem z dotarciem do chorych z oddalonych wsi. Często tamtejsze ścieżki są zupełnie nieprzejezdne. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie nowych opon do ambulansu dla Ośrodka Zdrowia w Buraniro. Ośrodek jest oddalony od drogi asfaltowej 30 km. W czasie pory deszczowej aby się do niego dostać trzeba jechać drogą w błocie i po dziurach,  w czasie pory suchej miejscami po żwirze i dalej po dziurach.

Auto przewozi chorych i leki

Ambulans oprócz przewozu chorych do szpitala pełni również rolę samochodu, którym przewozimy zakupione lekarstwa i inne rzeczy niezbędne do funkcjonowania Ośrodka, w którym z leczenia korzysta  do 60 tys. chorych rocznie. Siostry Kanoniczki bardzo potrzebują nowych opon do ambulansu. Stare opony służą już od 10 lat i nie przejdą następnej kontroli technicznej samochodu. “Tak wygląda to nasze życie na misji, gdy trzeba wybierać czy kwotę 1000 € wydać na leki dla chorych ludzi, czy na opony” – mówi siostra Ezechiela Pyszka z Buraniro. “Jedno i drugie jest konieczne, aby dobrze wykonywać naszą służbę. Serdecznie pozdrawiam i przesyłam z ufnością prośbę o wsparcie, z modlitwą s Ezechiela” – dodaje. Apelujemy o wsparcie.

Kosztorys:

– opony – 6 283 500 FBU

– dętki – 507 400 FBU

Razem: 6 790 900 franków burundyjskich

Podsumowanie w miejscowej walucie: 6 790 900 franków burundyjskich

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 1 370 €

Numer projektu: 231/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Kanoniczki proszą o zakup opon do ambulansu dla Ośrodka Zdrowia w Buraniro  w Burundi