Dom dla samotnej matki i jej 5 dzieci z Gitega Songa w Burundi

Projekt: s. Marie Rose Ngendakumana, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Miejsce: Gitega Songa, Burundi
Kwota projektu: 1 980 €
Nazwa projektu: 133/KARML

Nazwa projektu: 133/KARML

Opis

Wyrzucona z domu

Jej imię to Pfagutunga Blandine. Urodziła się w 1988 roku. Ta kobieta poślubiła mężczyznę z plemienia Bugarama, innego niż jej grupa – Muramvya.  Kiedy przybyła do nowej rodziny, wszyscy ją znienawidzili. Mimo to wytrwała w tym życiu przez 11 lat i urodziła 5 dzieci. Jednak wrogość do obcej ciągle narastała. Pojawili się ludzie, którzy chcieli zabić ją i jej dzieci. Dlatego zdecydowała się opuścić ten dom i uciec. Inni ludzie pomogli jej wynająć mały dom w Gitega-Songa na dwa miesiące. Patrząc na nich – życie jej  i życie jej dzieci, jest żałosne. Chcemy jej pomóc i zbudować dom dla samotnej matki i jej 5 dzieci.

Wystarczy niewiele

Moja prośba jest taka, że jeśli przypadkiem ktoś może pomóc, aby mogła otrzymać małą działkę i zbudować mały, prosty dom, aby móc przynajmniej zapewnić spokój swoim dzieciom. Potrzebujemy działki o wymiarach co najmniej 20 metrów na 15 metrów i trochę materiałów budowlanych. To będzie prosta chata, w której samotna mama i jej piątka dzieci znajdzie schronienie. Dom będzie taki, jak większość w okolicy, czyli surowe ściany z cegieł i dach z blachy. Na podmurówkę użyjemy polnych kamieni.

Drogi wynajem

Pomoc jest potrzebna, ponieważ aby rodzina mogła funkcjonować, musi mieć dom. Aby dzieci mogły spokojnie się uczyć i rozwijać, potrzebują stabilności. Nie wiemy, jaka będzie przyszłość Blandine i jej dzieci, jeśli nie będą miały własnego domu. Wynajęcie domu kosztuje dużo, a Blandine nie może sobie na to pozwolić. Dziękujemy za chęć udzielenia jej pomocy. Liczymy na waszą dobroć, niech Bóg was błogosławi.

Kosztorys:

dom dla samotnej matki Burundi

Numer projektu: 133/KARML

s. Marie Rose Ngendakumana, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Gitega Songa, Burundi

Kwota projektu: 1 980 € 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dom dla samotnej matki i jej 5 dzieci z Gitega Songa w Burundi – o pomoc proszą Siostry Karmelitanki