Sierociniec potrzebuje panele słoneczne do produkcji prądu i poboru wody

Projekt: Therese Manyingu, Parafia św. Andrzeja Kima
Misja: Lubumbashi, DR Kongo
Kwota projektu: 5 440 €

Nazwa projektu: 20/PARAK

Opis

Studnia bez prądu

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się już zrealizować ważny projekt – budowę studni  głębinowej. Odkąd mamy odwiert minął prawie rok. Nie mieliśmy żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, sierociniec i ludność mieszkająca w pobliżu cieszyli się z wody pitnej. Niestety od miesiąca mamy poważne problemy z dostawą energii elektrycznej. Nie mamy prądu całymi dniami. Firma (SNEL), która  powinna zapewnić energię elektryczną, niestety nie jest w stanie prawidłowo dostarczać jej swoim abonentom. Dlatego odwiert nie może nam zapewnić wody, ponieważ bez energii pompa nie może się włączyć i podnieść wody. Chociaż mamy odwiert, który jest dla nas błogosławieństwem, nie możemy mieć wody. To wpływa na  sierociniec i jego funkcjonowanie, a także utrudnia życie okolicznych mieszkańców, którym udostępniamy wodę.

Energia dla sierot

Aby rozwiązać ten problem potrzebujemy paneli słonecznych z całym oprzyrządowaniem oraz akumulatorami. Dzięki tak uzyskanej energii, będzie można uruchomić silnik i tym samym wyposażyć w prąd sierociniec oraz studnię. Energia, która zostanie wyprodukowana przez panele, pomoże obsługiwać pompę w celu podniesienia wody. Oprócz stałego dostępu do wody bez przerw, panele pozwolą zapewnić światło w domu i bezpieczeństwo w porze nocnej oraz pomoc dzieciom w nauce, aby mogły osiągać dobre wyniki.  Zmniejszy się również nasz budżet wydatków na latarki zasilane bateriami każdego miesiąca, ponieważ baterie często nie wytrzymują tak długo. Każdego miesiąca musimy kupować baterie do ponad 7 zasilanych latarek, a każda z nich potrzebuje co najmniej 4 baterii. Dodatkowo produkcja własnego prądu zapewni zasilanie urządzeń i maszyn elektrycznych, takich jak komputery, lodówki i zamrażarki, a także ograniczy używanie węgla drzewnego pochodzącego z wycinki drzew, co jest przyczyną zmian klimatycznych. Ogólnym celem projektu jest zaopatrzenie sierocińca i ludności w wodę za pomocą energii słonecznej z już posiadanego odwiertu. Dziękuję Maitri za to.

Kosztorys:

Therese Manyingu, dyrektorka sierocińca AFEOA, parafia św. Andrzeja Kima,Lubumbashi, DR Kongo

Dziękuję za całą waszą współpracę, która bez miłości i poświęcenia nie mogłaby się spełnić.

Z całego serca dziękujemy ofiarodawcom. Liczymy na Wasze wsparcie i tym razem.

Kwota: 5 440 €

Podsumowanie w miejscowej walucie – 14 543 800 franków CFA

Numer projektu: 20/PARAK

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Sierociniec potrzebuje panele słoneczne do produkcji prądu i poboru wody – Centrum AFEOA, Lubumbashi w DR Kongo – dożywianie głodnych dzieci