Sierociniec w Atok: budowa nowej toalety zamiast dziury w ziemi

Projekt: ks. Franciszek Filipiec, Zgromadzenie Księży Marianów
Misja: Atok, Kamerun
Kwota projektu: 2410 €

Nazwa projektu: 33/MARIA

Opis

Na dnie ubóstwa

Sierociniec prowadzony przez księży Marianów jest ulokowany w wiosce Atok. Miejscowość leży na bezdrożach wschodniego Kamerunu, w regionie Bebend, w górnym dorzeczu rzeki Nyongu. Cała prowincja jest bardzo zaniedbana i słabo rozwinięta. Dopiero niedawno powstała pierwsza droga asfaltowa. Wciąż brakuje elektryczności, mało jest studni i źródeł wodnych. To znaki ubóstwa i niedorozwoju. Podobne zacofanie istnieje w kwestii higieny. Tutejszą toaletą są dziury wykopane w ziemi. Niestety podopieczni sierocińca to małe dzieci i istnieje realna groźba wypadku w postaci utopienia się w szambie. Czas na nowoczesne ekologiczne toalety.

Dziura w ziemi

Aby toalety mogły powstać konieczne są środki finansowe. Zwracam się z prośbą o pomoc dla sierocińca, który działa od kilku lat w naszej parafii i wielokrotnie był wspomagany przez darczyńców Maitri, np. w programie Adopcja Serca. Wasze dotacje przeznaczone były głównie na wyżywienie i wyposażenie dzieci w przybory szkolne, zeszyty, podręczniki. Teraz powstała potrzeba dodatkowego projektu pomocowego. Sierociniec w Atok potrzebuje nowoczesnej, ekologicznej toalety.

Groźba tragicznych wypadków

Do tej pory sierociniec w Atok miał tylko prymitywną toaletę. Nad wykopaną w ziemi głęboką dziura stały 3 kabiny ze zbitych desek, które zostały nakryte blachą. Ta licha konstrukcja znajduje się obecnie w złym stanie technicznym. Taki stan rzeczy spowodował wypadek, gdy podczas ulewy dziecko wpadło do dziury. W konsekwencji musiało być poddane poważnemu leczeniu. Dlatego istnieje potrzeba wybudowania nowej toalety, zgodnie z wymaganiami ekologicznymi i zdrowotnymi. Prosimy o wsparcie!

Kosztorys:

Projekt będzie kosztował 1.312.400 franków CFA i obejmuje potrzebne materiały i prace.

Bardzo proszę o rozpatrzenie tej prośby i udzielenie nam pomocy.

Za każdy gest życzliwości i zrozumienia serdecznie dziękuję.

ks. Franciszek Filipiec, Zgromadzenie Księży Marianów, Atok, Kamerun

Kwota projektu: 2410 €

Numer projektu: 33/MARIA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Sierociniec w Atok: budowa nowej toalety zamiast dziury w ziemi