Maszyny do szycia dla utalentowanych dziewcząt z Musongati w Burundi

Projekt: s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Musongati, Burundi
Zbierana kwota: 5 177 €

 

Nazwa projektu: 120/KARML

Opis

Krawcowe mają wzięcie

Od prawie 50 lat przy misji w Musongati zdolna młodzież zdobywa niezbędne kwalifikacje i uczy się zawodu. Tamtejsza Szkoła Centrum Nauczania Zawodu w Musongati powstała w latach 1973-1975. Jednym z najczęściej wybieranych zajęć przez absolwentki i absolwentów szkoły jest krawiectwo. W regionie krawcowe i krawcy mają spore wzięcie. Bez nich ciężko byłoby myśleć o naprawach odzieży, czy przygotowaniu odświętnych strojów. Osoby z umiejętnościami szycia mają zapewnioną pracę, bo popyt na ich usługi nie spada. Dzięki kwalifikacjom zdobytym w szkole przy misji mogą wyjść z biedy. To o czym marzą po zakończeniu nauki to własna maszyna do szycia. chcemy podarować urządzenia dla 31 uczniów ze Szkoły Zawodowej Kroju i Szycia w Musongati. W tym celu niezbędna jest pomoc ze strony darczyńców Maitri z Polski.

Drodzy darczyńcy! Zwracam się z prośba o pomoc w zakupieniu maszyn do szycia dla 31 uczniów ze Szkoły Zawodowej Kroju i Szycia w Musongati. Zbliża się zakończenie 2-letniej nauki w szkole zawodowej dla jednej z klas. Maszyna do szycia to marzenie wielu z naszych uczniów. Urządzenie pozwoli im samodzielnie wystartować w dorosłe życie i jednocześnie zapewnić sobie i rodzinie źródło utrzymania. Niestety, zakup używanej maszyny przekracza możliwości ich rodzin. T o suma, jakiej nie potrafią sobie nawet wyobrazić. Maszyna do szycia to jedno, a trzeba jeszcze zakupić materiały, nici, nożyczki, centymetr i inne przybory niezbędne na początek własnej działalności. Ufam, że te dzieci nie zawiodą się na ofiarności darczyńców z Polski. One czekają na te maszyny przez 2 lata nauki, licząc na wsparcie dobrych ludzi.

Łączę serdeczne pozdrowienia, pamiętając w modlitwie.

Kosztorys:

Maszyny do szycia – 167 € x 31 uczniów = 5.177 euro

s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Musongati, Burundi

Kwota projektu: 5 177 €

Kwota zebrana w całości

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Maszyna do szycia dla utalentowanych dziewcząt z Musongati w Burundi