Wyposażenie internatu dla studentów w Kayanza w Burundi

Projekt: Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 3 330€

Nazwa projektu: 215/DUCHA

Opis

Tam ciężko wynająć pokój

Zdolna młodzież, którą wspieramy wspólnie z darczyńcami z Polski w programie Adopcja Serca, nie kończy edukacji na szkole średniej lub zawodowej. Od stycznia 2019 roku niektóre dzieci z Buraniro, które są objęte programem Adopcji Serca, kształcą się już na poziomie uniwersyteckim. Rodzice adopcyjni pomagają im dalej, aby mogli opłacić szkołę wyższą. Bardzo to nas cieszy, jednak młodzież ma ogromny problem z wynajęciem pokoi. Nasi uczniowie albo mieszkają zbyt daleko od szkoły albo cena wynajmu jest dla nich zbyt wysoka. Dochodzi też do sytuacji, że dostają wypowiedzenie, bo właściciel domu, w którym mieszkają, poznał innego ucznia, który jest w stanie zapłacić za wynajem trochę więcej. Wyposażenie internatu dla studentów w Kayanza pomoże rozwiązać problem wynajmu.

Budujemy internat

Od dwóch lat w mieście Kayanza, oddalonym od nas o 25 km, funkcjonuje szkoła wyższa. Nasze Zgromadzenie zakupiło w tej miejscowości działkę budowlaną. Jesteśmy w trakcie budowy domu-internatu. Przewidujemy tam powstanie 8 pokoi przeznaczonych dla naszych studentów. Brakuje jednak środków na wyposażenie internatu dla studentów. O tym, jak potrzebny to projekt najlepiej świadczy to, że dzięki internatowi rodziny będą mogły uczestniczyć w dostawie jedzenia dla studentów. Jak dotąd pokonywali ponad 100 km, co było dużą przeszkodą.

Brakuje wszystkiego

Dom jest już podciągnięty pod dach, jednak brak paliwa na rynku bardzo podniósł koszty budowy. Prosimy więc o pomoc w wyposażeniu pokoi dla studentów. To dla nich ważne. Najbardziej potrzeba łóżek, koców, materaców, pościeli, poduszek, ręczników i podobnych elementów wyposażenia.  Kształcenie na poziomie uniwersyteckim da im w przyszłości możliwość znalezienia lepszej pracy. Wesprzyj wyposażenie internatu dla studentów w Kayanza w Burundi.

 

Kosztorys:

Podsumowanie w miejscowej walucie: 10 500 000 franków burundyjskich

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 3 330 €

Numer projektu: 215/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Wyposażenie internatu dla studentów w Kayanza w Burundi. O pomoc proszą Siostry Kanoniczki