Nowe protezy nóg dla podopiecznego Adopcji Serca z Rwandy

Projekt: Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 1 220 €

Nazwa projektu: 157/ANIOL

Opis

Gangrena zabrała mu nogi

Niyonizeye Laurien przyszedł na świat w 2002 roku. Jest najmłodszym dzieckiem w dziewięcioosobowej rodzinie. Chłopiec ma trzech braci, cztery siostry i oboje rodziców. Nieszczęście dotknęło go już we wczesnym dzieciństwie. Z powodu gangreny w wieku zaledwie 2 lat amputowano mu obie nogi poniżej kolana. Obecnie Laurien porusza się za pomocą starych, zniszczonych protez i kul, które przestają już wypełniać swoje zadanie. Chłopiec pozostaje w domu pod opieką rodziców. Tata i mama utrzymują siebie i dzieci z pracy w polu. Niestety nie stać ich na nowe protezy dla Lauriena. Taki wydatek jest dla nich nieosiągalnym luksusem.

Uszkodzone kule

Aktualnie Laurien uczęszcza do pierwszej klasy szkoły średniej w ASPADE Ngororero. Do szkoły chodzi pieszo, posiłkując się w tym celu starymi protezami oraz kulami. Bez protez nie jest w stanie się poruszać. Cały czas używa starych protez, które otrzymał jako nastolatek. Od tego czasu znacznie urósł. Protezy są już mocno zużyte, a ich konstrukcja znacznie uszkodzona. Nie wytrzymują obciążenia, bo dostosowane były do potrzeb dziecka, a teraz Laurien ma już ponad 20 lat. Dziecięce kule również są już zbyt krótkie. Nowe protezy, dostosowane do obecnych potrzeb Lauriena, stworzyłyby mu możliwość swobodnego poruszania się. Pomóżmy mu zdobyć „nowe nogi” i podarujmy mu lepszą jakość życia. Interwencja darczyńców Stowarzyszenia Ruchu Maitri jest niezbędna. Dochody rodziców wystarczają na zapewnienie pożywienia, ale nie są w stanie udźwignąć kosztów nowych protez obu nóg, które są niezbędne dla ich syna.

Kosztorys:

LP OPIS Jednostki miary  

Cena

 

Łączna kwota                     
1 Protezy obu nóg 1 para 1 283 700 1 283 700 franków rwandyjskich
2 Kule łokciowe 1 para 128 400 128 400 franków rwandyjskich
Razem 1 412 070 franków rwandyjskich

Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów, Nyakinama, Rwanda

Podsumowanie w miejscowej walucie: 1 412 070 franków rwandyjskich

Kwota projektu: 1220 €

Numer projektu: 157/ANIOL

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Nowe protezy nóg dla podopiecznego Adopcji Serca z Rwandy