Dofinansowanie zakupu leków dla przychodni zdrowia w Djouth w Kamerunie

Projekt:  s. Donata Zofia Krupa, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Djouth, Kamerun
Kwota projektu: 3330 €

Nazwa projektu: 161/CHRYS

Opis

Przychodnia w dżungli

Ciężko do nas dotrzeć, bo jesteśmy w środku dżungli, ale liczymy, że usłyszycie nasze wołanie o pomoc. Pragnę prosić o pomoc w zakupie leków dla Przychodni Katolickiej w Djouth. Od ponad 23 lat pracuję w misji Djouth w diecezja Batouri w Kamerunie. Nasza misja jest daleko od miasta. Wokół jest busz. Znaczna liczba ludzi leczących się w naszej przychodni to ludzie z wiosek lub Pigmeje Baka. Średnio miesięcznie obsługujemy około 450-500 chorych. Tylko nieliczni są w stanie opłacić zakup lekarstw. Stąd moja prośba o wsparcie na ten cel i dofinansowanie zakupu leków.

Podarujmy radość chorym

Planujemy zakupić najbardziej potrzebne lekarstwa. Największe zapotrzebowanie jest na medykamenty, które pomogą w leczeniu malarii, robaczycy, wrzodów, zapalenie dróg oddechowych i inne. Okoliczna ludność cierpi na choroby, które w Europie są rzadkie lub niegroźne. Niestety z braku leków ciężko walczyć z grzybicą, czy wrzodami, a kiepska higiena powoduje robaczycę. Dzięki Waszemu wsparciu mogłam w poprzednich latach wielokrotnie ofiarować pomoc wielu chorym. Wspominam radość tych ludzi opuszczających naszą przychodnię, gdy uzyskali tu pomoc. To dla nich prosimy o dofinansowanie. Środki zebrane przez darczyńców z Polski pomogą chorym znaleźć cierpienie.

Jedyna przychodnia

Jednocześnie pragnę zaznaczyć ze w okolicy nie ma żadnej innej przychodni katolickiej. Leczenie chorych w naszej przychodni to nie tylko leczenie ciała, ale również duszy. Spotkanie z chorymi umożliwia jednocześnie ich ewangelizację. Realizację projektu przewiduję w okresie: wrzesień 2024 do czerwiec 2025. Jestem wdzięczna za każde udzielone wsparcie. W poprzednich latach zawsze mogłyśmy na Was liczyć, niech i tym razem będzie podobnie. Bóg zapłać!

Kosztorys:

Siostra Donata Zofia Krupa, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Podsumowanie w miejscowej walucie: 2 075 000 franków CFA

Kwota projektu: 3330 €

Numer projektu: 161/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dofinansowanie zakupu leków dla przychodni zdrowia w Djouth w Kamerunie