Środki dezynfekujące, higieniczne oraz żywność dla przychodni w Djouth w Kamerunie

Projekt:  s. Donata Zofia Krupa, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Djouth, Kamerun
Kwota projektu: 3560 €

Nazwa projektu: 160/CHRYS

Opis

W trosce o pacjentów

Siostra Donata Zofia Krupa przebywa w Kamerunie od 2002 roku. Pracuje w misji Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostra Krupa prowadzi misyjną przychodnię, która świadczy opiekę zdrowotną dla mieszkańców okolicznych wiosek. Nierzadko chorzy przybywają do misji z odległych terenów. To ubogi region. Dlatego Siostra Krupa zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w utrzymaniu higieny na terenie przychodni. W tym celu organizujemy zbiórkę na środki dezynfekujące, higieniczne oraz żywność dla przychodni w Djouth w Kamerunie. Wśród niezbędnych środków jest m.in. mydło, żel do dezynfekcji rąk oraz środki czystości. W trosce o zdrowie pacjentów bardzo potrzebne jest także dożywianie chorych.

Umęczeni i głodni

Do przychodni w Djouth chorzy przychodzą z odległych wiosek. Po długiej podróży na pieszo są umęczeni, głodni i pokryci kurzem. Staramy się jak możemy, by oferować posługę chorym. Jednak wymagają oni nie tylko opieki medycznej, ale również tej ludzkiej. Chodzi tu właśnie o umycie się, otrzymania czegoś do zjedzenia, ciepłego posiłku. Stąd prośba o środki dezynfekujące, higieniczne oraz żywność dla przychodni w Djouth w Kamerunie. Zbiórka pieniędzy na zakup środków i żywności pomoże ulżyć w cierpieniu wielu ludziom, w tym przede wszystkim najbardziej potrzebującym.

Niezbędna jest pomoc

Planujemy zakupić najbardziej niezbędne środki dezynfekcyjne: chlor, żele do rąk, mydło, wiadra. Obserwując sytuację w Kamerunie, która stale się pogarsza, mam obawę, że wkrótce pojawi się problem niedożywienia u dzieci. Wynika to z ciągłego podwyższania cen towarów takich, jak: ryż, olej i inne produkty żywnościowe. Dzięki wsparciu Waszej Fundacji mogę liczyć na możliwości niesienia pomocy dla najmłodszych (dzieci) oraz tych którzy wielekroć są pozostawieni sami sobie – ludzi starszych. Wciąż jesteśmy jedynym punktem w okolicy, gdzie ludzie mogą przyjść z nadzieją lepszego jutra i przeżycia. Realizację projektu przewiduje się na okres od września 2024 do czerwca 2025. Ufam, że pozytywnie przyjmiecie moją prośbę o pomoc. Tak, jak w poprzednich latach, bardzo nam wtedy pomogliście. Jestem wdzięczna za każde udzielone przez Was wsparcie!

Siostra Donata Zofia Krupa, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Podsumowanie w miejscowej walucie: 2 075 000 franków CFA

Kwota projektu: 3560 €

Numer projektu: 160/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Środki dezynfekujące, higieniczne oraz żywność dla przychodni w Djouth w Kamerunie