Dobre narzędzia pracy – pomoc dla absolwentów szkół zawodowych w Buraniro

Projekt: Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 4 175 €

Nazwa projektu: 217/DUCHA

Opis

Same umiejętności nie wystarczą

Jak co roku zwracamy się z gorącą prośbą o sfinansowanie narzędzi w podarunku dla absolwentów naszej szkoły zawodowej. Ta dodatkowa pomoc dla podopiecznych programu Adopcja Serca misji Buraniro jest bardzo potrzebna. Szkoła zawodowa pomaga zdobyć zawód, ale nie ma możliwości sfinansowania zakupu narzędzi dla uczniów, którzy ukończyli naukę, aby mogli otrzymać je na własność i zabrać do domu. Ci, którzy kończą naukę zawodu w różnych specjalizacjach, potrzebują sprzętu. Bez niego nie otworzą swoich warsztatów. To zdolni ludzie, szybko opanowali swój fach. Dobre narzędzia to podstawa dla każdego fachowca. Jednak umiejętności nie wystarczą, gdy nie ma sprzętu.

Dobry start w dorosłość

Chłopcy, którzy ukończą naukę stolarza potrzebują różne rodzaje narzędzi: hebel, dłuta, młotek, piła ręczna, wiertarka ręczna, wiertła, obcęgi, pilniki. To wydatek ok. 495.000 franków burundyjskich na osobę. Z kolei dla dziewcząt po szkole krawieckiej potrzebne są maszyny do szycia, nożyce, centymetr krawiecki i inne akcesoria. To również koszt ok. 495.000 franków burundyjskich na osobę. W tym roku szkołę życia kończy 25 uczniów. By móc praktykować i zarobić na życie po ukończeniu nauki, potrzebne im są ich własne narzędzia pracy. Ważne jest, by po szkole usamodzielnili się i nie pozostawali bez pracy. Dobre narzędzia zapewnią im odpowiedni start w dorosłość. Nie zostawiajmy ich bez pomocy. Dzięki zdobytym umiejętnościom będą mogli rozpocząć samodzielne życie. W ten sposób z pewnością pomogą dalszym krewnym i rodzinie, a środki przekazane na zakup narzędzi zaowocują w dwójnasób. Pomóżmy Afryce i jej zdolnej młodzieży!

Kosztorys:

  1. Maszyny do szycia – 18 uczniów – 8.910.000 franków burundyjskich
  2. Narzędzia dla stolarzy – 7 uczniów – 3.465.000 franków burundyjskich

Podsumowanie w miejscowej walucie: 12 375 000 franków burundyjskich

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 4 175 €

Numer projektu: 217/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dobre narzędzia pracy – pomoc dla absolwentów szkół zawodowych w Buraniro w Burundi