Pallotynki proszą o pomoc w zakupie narzędzi dla 5 absolwentów z Rutshuru

Projekt:  S. Diane Iradukunda, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 1400 €

Nazwa projektu: 374/PALLS

Opis

Biedni, ale zdolni

Wesprzyj udany start młodych ludzi w dorosłe życie. Tak jak w ubiegłych latach, zwracamy się z prośbą o dodatkowe wsparcie dla  dzieci, które z końcem czerwca 2023 roku zakończą naukę w różnych zawodach. To nasi wychowankowie, którzy przez ostatnie lata zdobywali zawód w szkole przy misji. Siostry Pallotynki razem z Maitri zapewniły im edukację i opiekę poprzez program Adopcja Serca. Po zakończeniu nauki potrzebują oni narzędzi i różnych materiałów na własność. Dzięki temu będą mogli wystartować z własną działalnością gospodarczą i otworzyć warsztaty stolarskie lub zakłady fryzjerskie. Pomoc na zakup narzędzi jest konieczna, aby mogli lepiej wykonywać swoją pracę i być użytecznymi dla społeczeństwa.

Pomóż im wystartować!

Nasi podopieczni uczestniczyli w kursach zawodu organizowanych w Szkole Zawodu w Rutshuru. Misję prowadzą tam Siostry Pallotynki. Część szkol się w treningu kroju i szycia. Trzeba dla nich kupić maszyny do szycia i akcesoria, które pomogą im prowadzić niezależne życie. Są też osoby zajmujące się krojem i szyciem oraz haftem, dla nich trzeba kupić nie tylko maszyny do szycia, ale także hafciarki, którą będą się posługiwać oraz jej akcesoria. Z kolei ci, którzy uczestniczą w szkoleniu stolarskim, potrzebują komplety narzędzi stolarskich, które pomogą im prowadzić samodzielne życie. Mając nadzieję na korzystny wynik i jeszcze raz dziękując, prosimy o wsparcie, wierząc w naszą wieloletnią współpracę.

Kosztorys:

LP OPIS ilość Cena w miejscowej walucie Kwota w miejscowej walucie
1 Maszyna do szycia + akcesoria 2 szt. 200 400
2 Maszyna do szycia + hafciarka 2 kpl. 400 800
3 Narzędzia stolarskie 1 kpl. 200 200
  RAZEM     1.400

W imieniu misji Adelard Matsipa, organizator

s. Diane Iradukunda, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, Demokratyczna Republika Konga

Numer projektu 374/PALLS

Kwota projektu: 1400 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pallotynki proszą o pomoc w zakupie narzędzi dla 5 absolwentów z Rutshuru