Codzienny obiad dla najbiedniejszych dzieci z Gorkha w Nepalu

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 8 460€

Nazwa projektu: 39/KARTC

Opis

To dla nich szansa na przetrwanie

Podaruj codzienny obiad dla najbiedniejszych dzieci z Gorkha w Nepalu! To mała, oddalona od cywilizacji osada, do której trudno dotrzeć. Tamtejsze dzieci żyją w skrajnej nędzy i cierpią głód. Wszystkie dzieci pochodzą z najniższej kasty – Tamang i Chepang. Obecnie chodzą do szkoły dzięki programowi dożywiania. To właśnie nasza wspólna akcja pomocowa daje im szansę na przetrwanie i zachowuje w zdrowiu. Szczególnie, że zimy są tu bardzo ciężkie. Tymczasem w domach rodzinnych dzieci często nie mają szansy zjeść pożywnego posiłku. Codzienny obiad to dla nich nieosiągalny luksus. Dlatego nasza pomoc jest na miarę ratowania ich życia. One nie mają nic, chodzą w ubraniach, które wyglądają jak ze śmietnika, nie mają butów. Bardzo prosimy o pomoc żywieniową dla dzieci z Gorkha.

Ochrońmy je przed skarłowaceniem!

Gdy przybyliśmy tu po raz pierwszy, zobaczyliśmy taką nędzę i głód, że naprędce zakupiliśmy dla nich ryż na miesiąc z góry. Dzieci podgryzały ten suchy ryż jeszcze przed ugotowaniem. Przez niedożywienie były otępiałe, widać było im żebra. Wiele z nich ma wzrost poniżej normy, występują skarłowacenia, a ich ogólny rozwój jest opóźniony. Pojechaliśmy tam zająć się szkolnictwem, a pomoc jedyna jaką chcieli to jedzenie. Codzienny obiad to ich wielkie marzenie. Wspólnie z darczyńcami Maitri udaje się je spełnić. Dlatego chcemy kontynuować projekt dożywiania rozpoczęty w ubiegłym roku.

Wiecznie głodni

Wszystkie dzieci potrzebują jedzenia. Większość dzieci w domach ciężko pracuje i głoduje. Poprzez możliwość zjedzenia posiłku będą chętnie chodzić do szkoły, będą zdrowe i będą mogły rozwijać się prawidłowo. Daje to im szansę na ukończenie przynajmniej kilku klas szkoły. Tutaj to nie jest tylko dożywianie, ale pomoc niezbędna dla ratowania i utrzymania życia. Z akcji pomocowej skorzystają małe dzieci od przedszkola do 6 klasy. Nasza kuchnia mieści się w małym pomieszczeniu, specjalnie wydzielonym w szkole. Posiłki są gotowane rano przez kucharkę, wydawane ok. godz. 13 przez nauczycieli. Prosimy o wsparcie!

Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation, Kathmandu, Nepal

Kosztorys:

ciepły pełnowartościowy posiłek (ryż, soczewica, warzywa, chleb etc.) to koszt:

45 NPR (waluta miejscowa) x 70 dzieci x 343 dni = 1 080 450 NPR

Wnioskowana kwota: 3040 €

Numer projektu 39/KARTC

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Codzienny obiad dla najbiedniejszych dzieci z Gorkha w Nepalu