Ciepłe posiłki dla 103 dzieci z osady Shaktikhor w Nepalu

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 9680€

Nazwa projektu: 40/KARTC

Opis

Codzienny obiad to ich marzenie

Podaruj ciepłe posiłki dla ponad setki dzieci z Shaktikhor w Nepalu! To ekstremalnie odizolowana od świata osada w górach. Działa tam szkoła, w której obecnie uczy się 103 maluchów w wieku od przedszkolnego do kilku lat. Dzieci pochodzą z najniższej kasty. Cierpią głód. Często nie jedzą żadnego ciepłego posiłku przez cały dzień. Wiele z nich nigdy w życiu nie miało własnych butów czy ciepłego ubrania. Pomoc jest niezbędna i to już teraz. Trzeba ratować ludzkie malutkie życia!

Ratujemy je przed głodem

Nasza pomoc dotarła do Shaktikhor w zeszłym roku. Od tamtej pory jesteśmy tam stale obecni i codziennie wydajemy ciepłe posiłki. Rezultat jest taki, że trudno nie płakać, gdy widzi się, jak naszą pomoc przyjmują dzieci. Jedzą talerz ryżu za talerzem, praktycznie cały czas, póki jest ryż w kociołku. Przychodzą z domów bardzo głodne i chcą najeść się “na zapas”. Ich wdzięczność jest bez granic. 103 dzieci potrzebuje kontynuacji pomocy żywieniowej. Niestety głód cierpią również dorośli. To straszny widok. Nigdy nie widzieliśmy ludzi w takim stanie. Teraz dzieci są spokojniejsze, przetrwały zimę, ale pomoc nadal jest potrzebna, by ratować ich życia przed niedożywieniem i chorobami.

Bez jedzenia karłowacieją

W Shaktkihor kuchnia już jest i z powodzeniem funkcjonuje, choć wymaga małego dofinansowania na garnki i naczynia. Wszystkie tamtejsze dzieci to maluchy. Bardzo nam zależy, żeby kontynuować akcję i wydawać ciepłe posiłki. Dzieci są ospałe i otępiałe. Niektóre z braku jedzenie w ogóle nie rosną niektóre, karłowacieją. To wielka tragedia, a sytuacja się sama nie zmieni w domu nie ma jedzenia. Dzieci mogą przetrwać ten kryzys jedynie dzięki dożywianiu finansowanemu przez darczyńców Maitri. Prosimy, nie odrzucajcie naszej prośby!

Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation, Kathmandu, Nepal

Kosztorys:

ciepły pełnowartościowy posiłek (ryż, soczewica, warzywa) to koszt:

 35 NPR (waluta miejscowa) x 103 dzieci x 343 dni = 1 236 515 NPR

Wnioskowana kwota: 9680 €

Numer projektu 40/KARTC

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Ciepłe posiłki dla 103 dzieci z osady Shaktikhor w Nepalu