Budowa domu dla nauczyciela ze szkoły w Gitega w Burundi

Projekt: s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Gitega Songa, Burundi.
Kwota projektu: 7.220 €

Nazwa projektu: 114/KARML

Opis

Nadzieja na zmianę na lepsze

Burundi jest jednym z najbiedniejszych państw świata. Ma najniższe PKB na osobę na świecie. Bieda jest spowodowana głównie konsekwencjami wojen. Właśnie stamtąd Siostra Zuzanna przekazała nam prośbę, którą napisał nauczyciel szkoły rzemieślniczej, Lambert Irambona. Chcemy pomóc mu spełnić jego największe marzenie, jakim jest budowa domu.

List nauczyciela

Drodzy dobroczyńcy,
Jestem biedną osobą, mój ojciec i cała moja rodzina zginęli podczas wojny w 1993 r. Zostałem z mamą, starszą siostrą i jedyną ciotką, która mieszkała daleko od nas. W tym trudnym momencie byłem dzieckiem 3-miesięcznym, a moja starsza siostra miała 3 lata, jednak jakoś żyliśmy, lecz kiedy miałem 4 lata, moja mama też zmarła.
Wzięła nas do siebie ciotka, chociaż była bardzo biedna. Ciocia pomogła mi chodzić do szkoły pod warunkiem, że sprzeda naszą ziemię, aby móc opłacić czesne. Pod koniec nauki pola były już prawie całkiem sprzedane, a moja starsza siostra nie kontynuowała już nauki, gdyż nie było wystarczających środków dla nas obojga, wyszła wtedy za mąż i ma teraz 3 dzieci.
Wspólnota Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus z Songa-Gitega dała mi pracę nauczyciela w szkole zawodowej, więc mogę zarobić na coś do jedzenia i wynajmowanie mieszkania. Wziąłem kredyt w banku i pożyczkę od Sióstr, żeby móc kupić chociaż małą działkę. Co miesiąc to spłacam.
Dobroczyńcy, zwracam się do Was i liczę na Wasze otwarte serca na potrzeby innych. Chcę założyć rodzinę, ale nie mam domu. Ponieważ jestem biedny, nie będę budować dużego domu; jego wymiary 7m na 8m (3 pomieszczenia i kuchnia). Bardzo liczę, drodzy dobroczyńcy, na Waszą życzliwość i pozytywną odpowiedź na moją prośbę. Bóg Wszechmogący niech Was błogosławi.

Budowa domu to nasze zadanie

Czy nie można temu nauczycielowi pomóc w budowie małego domu? Jest oddany całkowicie młodzieży w naszej szkole, która bierze udział w programie Adopcja Serca. Dziękujemy za serce okazane naszemu nauczycielowi.

s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Kosztorys:

Koszt budowy domu – 7.220 Euro

Podsumowanie w miejscowej walucie 14.984.920 franków burundyjskich

Kwota projektu : 7.220 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Budowa domu dla nauczyciela ze szkoły w misji Gitega Songa w Burundi