Zbiórka bielizny i sandałków dla dzieci w Nepalu!

Kontynuujemy zbiórkę nowej bielizny oraz sandałów/japonek dla ubogich i potrzebujących dzieci z niewielkich wsi w okolicach Kathmandu w Nepalu.

Dakshinkali, Kulekhani, Shaktikor, Gorkha to wioski gdzie dostarczamy pomoc wraz z lokalną Fundacją Karunika w ramach programu Adopcji Serca oraz akcji zapewniania posiłków dla dzieci w lokalnych szkołach. Nasi współpracownicy zauważają  także opłakany stan ubrań dzieci, a przede wszystkim powszechny brak bielizny. Dzieci pochodzą z bardzo biednych rodzin, ich rodzice pozostają permanentnie bez pracy, często przenoszą się z miejsca na miejsce w jej poszukiwaniu. Nie stać ich często na zakup żywności, a co dopiero ubrania dla dzieci. W odpowiedzi na te potrzeby, postanowiliśmy uruchomić zbiórkę nowej bielizny, w szczególności majtek i podkoszulek, a także różnego rodzaju sandałów/japonek odpowiednich dla dzieci. Poszukiwane rozmiary bielizny od 80 do 130 cm wzrostu, oraz sandałki/japonki rozmiar stopy 15-23 cm.

Zbiórkę prowadzi p. Bożena Lemierska z Lisowa k. Elbląga, tel. 512 267 791. Pani Bożena i jej mąż Jan to nasi wieloletni i zasłużeni wolontariusze, z dużym doświadczeniem w prowadzeniu tego typu akcji pomocowych. Dzięki Waszej empatii i wsparciu będziemy w stanie dostarczyć te potrzebne rzeczy bezpośrednio do wiosek w Nepalu. Zbiórka potrwa do końca kwietnia 2024 roku.

Dzieci w tym górskim regionie kraju noszą swoje wierzchnie ubrania na gołej skórze, a odpowiednia bielizna pozwoli chronić ich ciała, utrzymać higienę i dać im choć odrobinę komfortu. Klimat w Nepalu jest bardzo wymagający – lato jest ekstremalnie gorące, a zimy niezwykle srogie. Stopy dzieci chodzących boso po rozgrzanych drogach asfaltowych ulegają poparzeniom, co sprzyja rozwojowi wielu trudnych do wyleczenia chorób.

Zapraszamy  do włączenia się w tę inicjatywę i z góry dziękujemy za Wasze wsparcie. Udostępnijcie tę wiadomość, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby osób gotowych wesprzeć naszą zbiórkę. Każdy dar, mały czy duży, będzie dla tych dzieci bezcenny!

Zamiast wysyłać bieliznę i sandały możesz także ufundować taki zestaw dla jednego dziecka.  Wpłać datek na nasz Fundusz Pomocy Ubogim, z dopiskiem “Ubrania dla dzieci z Nepalu”. Cena zestawu bielizny – 50 zł.

W razie pytań prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu +48 58 520 30 50 lub pod adresem mailowym adopcja@maitri.pl.

Poprzednia edycja zbiórki

A oto podsumowanie rezultatów poprzedniej zbiórki z 2023 roku, autorstwa Pani Bożeny Lemierskiej:

“Kochani czas na podsumowanie akcji majteczki, koszulki i klapki dla dzieci z Nepalu. Mimo że to był czas wakacyjny, uważamy że jest to sukces. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za okazane serce dzieciakom. Razem zebraliśmy majteczek 367 sztuk, koszulek 59 sztuk oraz 52 pary klapek i japonek, a także doszły skarpetki w ilości 35 par no i 210 chusteczek nawilżanych. Bóg zapłać za dobre SERCE. Wasza pomoc jest nieoceniona. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękujemy”

Nepal

Zbiórka bielizny i sandałków dla dzieci w Nepalu!

Zbiórka bielizny dla dzieci z Nepalu

Zobacz także naszą akcję:

Posiłki dla dzieci w nepalskich szkołach

Posiłki dla dzieci w nepalskich szkołach