Pomoc świąteczna i dożywianie dzieci ze szkoły w Doume w Kamerunie

Projekt: Siostra Fabiana Leitgeber, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Doume, Kamerun
Zbierana kwota: 6540 €

Nazwa projektu: 398/PALLS

Opis

Tydzień bez jedzenia

W imieniu ludności ze wschodniego Kamerunu, która należy do bardzo biednych, proszę o pomoc w zakupie żywności dla dzieci z przedszkola Św. Jana Bosco. Na co dzień do przedszkola przychodzi prawie 200 uczniów, którym od lat dajemy trzy razy w tygodniu ciepłą strawę, tak by będąc w przedszkolu nie były głodne. Jestem 25 lat na misjach w Doume i rozumiem coraz lepiej największe potrzeby ludzi tego regionu. Najbardziej niepokojąca jest sytuacja dzieci, które nie mają stałego dobrego pożywienia. Rodzice i dziadkowie idą pracować na pola. Czasem wracają parę kilometrów, by przyrządzić wieczorną strawę, a czasem pozostają tam gdzie pracują przez cały tydzień. Dzieci nie przynoszą ze sobą kanapek do przedszkola, wiele z nich przed wyjściem nic nie je. Właśnie dlatego potrzebna jest pomoc żywnościowa dla uczniów szkoły.

Prezent na święta

Zależy mi także na udzieleniu pomocy świątecznej dla 50 najbiedniejszych dzieci. Chcemy, aby i one mogły cieszyć się drobną zabawką i świątecznym strojem i nie patrzyły z zazdrością na inne dzieci. Trzeci problem to konieczność zakupu specjalnych mydeł dla dzieci, co mają łuszczycę, która z łatwością przenosi się na inne dzieci. Uważam ten problem za pilny i ważny w przedszkolu  i bardzo proszę o środki na ten cel.

Apel do czyniących dobro

Za tą jedność z nami i pomoc już otrzymaną oraz tę, na którą teraz liczymy chcę serdecznie podziękować, bo to pomaga wierzyć, że są ludzie, których miłość Boża pociąga do czynienia dobra, do podzielenia się. Polecam miłosiernemu Bogu osobiście i ze wszystkimi dziećmi każdego Dobroczyńcę.

Wraz z darem modlitwy – Siostra Fabiana

Siostra Fabiana Leitgbeer, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego

Kwota: 6540 €

Podsumowanie w miejscowej walucie – 3 677 000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc świąteczna i dożywianie dla dzieci z Doume w Kamerunie