Dożywianie 200 dzieci ze szkoły podstawowej w Nkoum w Kamerunie

Projekt:  S. Hanna Teresa Gnatowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Nkoum, Kamerun
Kwota projektu: 3890 €

Nazwa projektu: 401/PALLS

Opis

Dzieci z pustymi żołądkami

Jako siostra misjonarka odpowiadam za Szkołę Podstawową św. Pawła w Nkoum w Kamerunie. Uczęszcza do niej 200 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Miejscowość ta oddalona jest o 25 km od Doume, gdzie mieszkam. Do szkoły dojeżdżam kilka razy w tygodniu. Zawsze moim pragnieniem było i jest ofiarowanie dzieciom ciepłej strawy. Pilnujemy, by uczniowie otrzymywali obiad przynajmniej trzy razy w tygodniu. Boli nas, gdy siedzą w klasach z pustymi żołądkami, gdyż to utrudnia ich koncentrację podczas lekcji. Dożywianie w szkole sprawia, że chętnie chodzą do szkoły i kojarzy się im ona pozytywnie.

Marzenia o pełnym talerzu

Prosimy Was o środki na dożywianie dzieci ze szkoły w Nkoum. Przede wszystkim chodzi mi o zakup żywności podstawowej, z której najłatwiej przygotować ciepły posiłek dla tych uczniów: ryż, olej, banany (plantains), maniok. Z racji świąt przydałoby się też po kawałku mięsa, ryby, jajka, orzeszki ziemne, trochę słodyczy. To żywnościowe minimum,  które chcemy zapewnić dzieciom z wioski po to, by mogły się uczyć, zdobywać wiedzę i poznawać dobroć oraz miłość Boga. To dzięki Wam możemy im ofiarować pomoc w postaci posiłku. Dożywianie w szkole to dla nich wielki dar.

Wielka wartość dożywiania

Szanowni Dobrodzieje, w mojej prośbie pragnę wyrazić także wdzięczność za Waszą opiekę i wspieranie naszej szkoły, gdzie wiele dzieci przychodzi na lekcje zziębniętych i głodnych. Wśród nich są podopieczni programu Adopcja Serca. Dlatego dożywianie w szkole w trakcie lekcji i ten gwarantowany, codzienny ciepły posiłek mają tak wielką wartość. Trzeba zobaczyć te uśmiechnięte buźki! Niech dobry Bóg obdarza Was swoimi łaskami, tak jak i Wy obdarzacie nasze dzieci troską. Dziękujemy za każde wsparcie!

s. Hanna Teresa Gnatowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Nkoum, Kamerun

Kosztorys

Numer projektu 401/PALLS

Kwota projektu: 3890 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dożywianie 200 dzieci ze szkoły podstawowej w Nkoum w Kamerunie