Pomoc finansowa na zakup oleju opałowego dla 600 ubogich rodzin z Aleppo

Projekt: Roula Mistrich – koordynatorka pomocy humanitarnej
Misja: Parafia Św. Franciszka Aleppo, Syria

Kwota projektu: 37.000 € 

Nazwa projektu: 15/FRACH

Opis

Wołanie ze zniszczonego miasta

Bracia i Siostry, wołamy z Aleppo, zniszczonego miasta. Cierpiało ono i cierpi do dziś. Najpierw wojna, bomby i rakiety, potem embargo gospodarcze, koronawirus, a niedawno trzęsienie ziemi… Rodziny w Aleppo cierpiały i wciąż cierpią z powodu strachu, głodu, zimna i chorób. Obecnie rodziny Aleppo cierpią dodatkowo z powodu poważnego niedoboru wszystkich ważnych środków do życia. Wśród tych zasobów jest olej opałowy potrzebny do ogrzewania w zimie, zwłaszcza że w Aleppo zimą jest bardzo zimno. Miejscowe władze dają każdej rodzinie tylko 50 litrów oleju napędowego na cały sezon zimowy. Pomoc finansowa na zakup oleju opałowego dla 600 ubogich rodzin z Aleppo pomoże im uchronić się przed zimnem i uratować zdrowie przed chorobami. Prosimy o wsparcie!

W ruinach bez prądu

Ze względu na brak elektryczności rodziny są zmuszone używać grzejników na olej napędowy do ogrzewania. Dlatego pilnie potrzebujemy pomocy w zakupie dodatkowej ilości oleju napędowego. Zużycie w rodzinie wynosi co najmniej 100 litrów miesięcznie, a czas trwania sezonu zimowego wynosi minimalnie 3 miesiące. Oznacza to, że każda rodzina potrzebuje co najmniej 300 litrów. Cena litra wynosi około 10 000 funtów syryjskich na czarnym rynku. Pomoc finansowa na zakup oleju opałowego dla 600 ubogich rodzin z Aleppo przekracza nasze możliwości finansowe, dlatego apelujemy o pomoc ludzi dobrej woli – darczyńców Maitri.

Aby dzieci nie marzły w domach

Zastanawiamy się nad dystrybucją dotacji dla każdej rodziny na zakup 50 litrów oleju napędowego za kwotę 500 000 funtów syryjskich Rodziny z Aleppo potrzebują pomocy, aby ich dzieci mogły dorastać w cieple i nie marznąć w domu, dlatego Kościół stara się wyciągnąć do nich pomocną dłoń za waszym pośrednictwem. Miłosierdzie jest jednym z atrybutów Boga i największym darem, jaki człowiek może ofiarować bliźniemu. Pomoc finansowa będzie pięknym świadectwem bezinteresownego wsparcia dla cierpiących bliźnich. Apelujemy o ofiarność!

Odpowiedzialna za projekt: Roula Mistrich, Wspólnota ruchu “Wiara i Światło” przy Parafii Św. Franciszka Aleppo, Syria, koordynator pomocy

Kwota projektu: 37 000 €

Kwota zebrana: 3000 euro

Projekt zakończony.

Numer projektu: 15/FRACH

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc finansowa na zakup oleju opałowego dla 600 ubogich rodzin z Aleppo