Pomoc dla Ukrainy – zaopatrzenie schronu w katedrze w Łucku i opatrunki dla rannych

Odpowiedzialny za projekt: ks. Marcin Ciesielski

Miejsce: Katedra w Łucku, Ukraina

Kwota projektu: 10.000 zł

Nazwa projektu: 01/PARPP

 

Nazwa projektu: 01/PARPP

Opis

Pomoc dla Ukrainy – zaopatrzenie schronu w katedrze w Łucku i opatrunki dla rannych

Pożar w Łucku po ataku bombowym / Twitter / Nexta

Pożar w Łucku po ataku bombowym / Twitter / Nexta

Dotarła do nas dramatyczna prośba z Łucka w Ukrainie od księdza Marcina Ciesielskiego pracującego w tamtejszej parafii katedralnej  pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W podziemiach budynku organizowany jest schron dla ludzi na wypadek nalotów i schronienie dla uchodźców. Kuria opiekuje się także uchodźcami i rannymi żołnierzami w szpitalach. Jak na razie jeszcze jest możliwe kupowanie na miejscu żywności z długimi terminami i leków oraz środków opatrunkowych. Dlatego zbieramy środki i transzami wysyłamy je na wskazany przez ks. Marcina rachunek bankowy w Polsce. Ksiądz pobiera je w hrywnach i dokonuje zakupów na miejscu.  Jak dowiedzieliśmy się w bezpośredniej rozmowie telefonicznej jest to obecnie najbardziej efektywna pomoc. Katedra przyjmuje także żywność z długim terminem przydatności oraz materiały opatrunkowe, w tym opaski uciskowe których brakuje w szpitalach. W razie gotowości zorganizowania zakupów w kraju i transportu do Łucka prosimy o kontakt z naszym biurem celem skoordynowania dostawy. tel 58 520 30 50 lub przez formularz.

Ks. Marcin-Ciesielski

Ks. Marcin-Ciesielski

Szczęść Boże,

Jest strasznie, wczoraj z rana obudziły nas wybuchy, aż szyby w oknach drżały. Było rano 7 wybuchów. Był to atak na wojskowe lotnisko tu w Łucku, ostrzelano lotnisko i wysadzono wieżę telewizyjną. Dziś co parę godzin wyją syreny, alarmujące o możliwości bombardowania. W nocy śpimy w ubraniach, aby gdy syreny zawyją szybko uciec do schronu. Organizujemy w podziemiach katedry schron dla ludzi, ogólnodostępny. Próbujemy zorganizować tam śpiwory, poduszki, koce, kołdry, kurtki, tak tam chłodno. Kupujemy leki i żywność długoterminową do schronu. Pomoc materialna jest potrzebna i to duża. Można też nam pomóc finansowo.

Proszę o modlitwę – abym miał siły. Boję się.  Nie chcę na razie opuszczać Ukrainy i wyjeżdżać (uciekać) do Polski.  Dopóki dam radę, nie chcę zostawiać parafii.Dopóki są jeszcze ludzie.

Ks. Marcin Ciesielski / о. Марцін Цєсєльскі

Katedralna 17, 43016 Łuck, Ukraina / Кафедральна 17, 43016 Луцьк, Україна

 

Numer projektu: 01/PARPP
Kwota projektu: 10 000 zł.

Mieszkańcy oddalonego o niecałe 100 km od granicy z Polską Łucka uciekają z domów. “Jeśli chcecie przeżyć, to lepiej stąd wyjeżdżajcie”

Pomoc dla Ukrainy – zaopatrzenie schronu w katedrze w Łucku, pomoc dla rannych

Katedra w Łucku w Ukrainie, Autor: Posterrr

Katedra w Łucku w Ukrainie, Autor: Posterrr