Dożywianie najbiedniejszych dzieci z osady Kulekhani

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 12.490€
Numer projektu 24/KRTC

Nazwa projektu: 24/KARTC

Opis

Z dala od cywilizacji

W 2020 roku Ruch Maitri wraz z Karunika Foundation rozpoczęli nieść pomoc najuboższym dzieciom z miejscowości Kulekhani w Nepalu. To mała wioska, oddalona od jakiejkolwiek cywilizacji. Dożywianie najbiedniejszych dzieci jest tam niezbędne. Lokalizacja ta jest bardzo odległa, trzeba płynąć łódką i wspinać się ponad godzinę do osady. Mieści się tam szkoła. To bardzo biedny budynek, z podstawowym wyposażeniem, nieogrzewany. Dzieci z tej okolicy nie były wcześniej wysyłane do szkoły. Zastaliśmy tam praktycznie 100% analfabetyzm. Przed naszym programem zaglądało do szkoły kilkoro dzieci. Obecnie wiedząc, że prowadzimy dożywianie, dzieci przychodzą zewsząd, nawet jeśli muszą iść 2 godziny do szkoły. Obecnie mamy w tej szkole 100 dzieci!

Bez jedzenia, ciepłych ubrań

Program jest bardzo potrzebny, gdyż dzieci głodują, często w domu nie mają ani jednego ciepłego posiłku dziennie ani ciepłych ubrań. To dzieci najbiedniejsze z biednych. Dzięki programowi są wysyłane do szkoły. Od tamtej pory są bardziej radosne, uczą się, spadła zachorowalność oraz niedowaga. A to wszystko tylko po roku dożywiania. Gdyby dzieci nie chodziły do szkoły, musiałyby pracować. Nawet małe dziewczynki wydano by za mąż, by odciążyć rodzinę od konieczności żywienia. Posiłek jest więc dla nich ogromną wartością, a dzieci które jedzą nie wyobrażają sobie, że może być inaczej. Na początku dzieci były otępiałe z głodu. Pierwsze posiłki jadły na stojąco, biorąc po wiele dokładek. Musimy koniecznie kontynuować dożywianie w szkole, nie można zaprzestać tej akcji. Wesprzyjcie dożywianie najbiedniejszych dzieci z Kulekhani!

Prosimy o wsparcie!

Zorganizowaliśmy dożywianie tak, że dzieci jedzą na zewnątrz, na podwórku szkolnym. Zorganizowaliśmy drewniane deski do siedzenia podczas jedzenia. Posiłki gotowane są rano przez kucharza. Wydawane ok godz. 13:00 przez kadrę nauczycieli.  Okres trwania akcji od 01-12-2021 do 31-12-2022. W okresie zimowym dzieci marzną na kość, bo w szkole nie ma ogrzewana. Ciepły posiłek to szansa na zdrowie. To pomoc na miarę dania życia, zdrowia, oraz edukacji dziecku, które najbardziej tego potrzebuje. To wielki dar serca. Wszystkie dzieci wywodzą się z najniższej kasty, żyją w skrajnym ubóstwie. Dziś aż serce rośnie widząc jak zajadają posiłki, i wie się że czyni się dobro. Z tego programu korzystać będą małe dzieci od przedszkola do klasy 6. Prosimy o wsparcie.

Osoba odpowiedzialna: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation

Kosztorys:

zapewnienie ciepłego pełnowartościowego posiłku (ryż, soczewica, warzywa), który będzie podawany w okresie od 01.12.2021 do 31.12.2022 (6 dni w tygodniu) to koszt:

45 NPR (waluta miejscowa) x 100 dzieci x 343 dni = 1.543.500 NPR

Wnioskowana kwota : 12.490 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dożywianie najbiedniejszych dzieci z osady Kulekhani w Nepalu