Narzędzia pracy dla absolwentów szkoły zawodowej w Buraniro

Projekt: Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 4 175 €

Nazwa projektu: 227/DUCHA

Opis

Same umiejętności nie wystarczą

Jak co roku zwracamy się z gorącą prośbą o sfinansowanie narzędzi w podarunku dla absolwentów naszej szkoły zawodowej. Ta dodatkowa pomoc dla podopiecznych programu Adopcja Serca misji Buraniro jest bardzo potrzebna. Szkoła zawodowa pomaga zdobyć zawód. Niestety nie ma możliwości sfinansowania zakupu narzędzi dla uczniów, którzy ukończyli naukę, aby mogli otrzymać je na własność i zabrać do domu. Ci, którzy kończą naukę zawodu w różnych specjalizacjach, potrzebują sprzętu. Bez niego nie otworzą swoich warsztatów. To zdolni ludzie, szybko opanowali swój fach. Dobre narzędzia to podstawa dla każdego fachowca. Jednak umiejętności nie wystarczą, gdy nie ma sprzętu.

Narzędzia pracy potrzebne od zaraz

W tym roku Szkołę Życia ukończy 24 uczniów. Potrzebują własnych narzędzi, by móc praktykować i zarobić na życie po ukończeniu nauki. Pomoc, którą otrzymują na naukę, wystarcza na bieżące wydatki, opłatę nauczyciela, zakup materiałów do nauki. Młodzież otrzyma też stoły, krzesła i łóżka. Nasza szkoła pomaga zdobyć zawód, ale nie ma możliwości zapewnienia sprzętu uczniom. Jak co roku zwracamy się z gorącą prośbą o sfinansowanie narzędzi dla absolwentów naszej szkoły zawodowej. To ważne dla tej młodzieży, by mogli zarabiać i utrzymywać siebie  i swoje rodziny z własnej pracy.

Pomóż im wystartować

Potrzebne są różne narzędzia pracy. Chłopcy, którzy ukończą naukę stolarza potrzebują hebel, dłuta, młotek, piła ręczna, wiertarkę ręczną, wiertła, obcęgi, pilniki. Z kolei dla dziewcząt po szkole krawieckiej potrzebne są maszyny do szycia, nożyce, centymetr krawiecki, nici i inne akcesoria krawieckie. Ważne dla tych młodych ludzi jest, by po szkole usamodzielnili się i nie pozostawali bez pracy.

Podsumowanie w miejscowej walucie: 13 680 000 franków burundyjskich

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 4 175 €

Numer projektu: 227/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Narzędzia pracy dla absolwentów szkoły zawodowej w Buraniro, Burundi