Narzędzia pracy dla ubogich absolwentów Szkoły Życia w Buraniro w Burundi

Projekt: Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 2.670€

Nazwa projektu: 208/DUCHA

Opis

Zdolni, ale biedni

“Szkoły Życia” to miejsce, w którym uboga młodzież może nauczyć się przydatnego zawodu, jak np. szycie i ogólnie szeroko pojęte krawiectwo, fryzjerstwo bądź stolarstwo.
Siostry Pallotynki oraz Ruch Maitri pomagają im zdobyć wykształcenie i przystosować się do dorosłego życia. Trudne warunki rodzinne powodują, że naszych absolwentów nie stać na narzędzia pracy. Bez nich ciężko będzie im rozpocząć samodzielne życie zawodowe. Dlatego apelujemy o pomoc w zakupie narzędzi pracy, z których w pierwszej kolejności skorzystają najbiedniejsi uczniowie naszej szkoły. Dzięki pomocy z Polski będą mogli realizować własne marzenia i pasje oraz korzystać ze zdobytego wykształcenia. Do szczęścia potrzeba im tak niewiele!

Praca zwróci im godność

Narzędzia pracy zwiększą ich możliwości zdobycia zatrudnienia w uzyskanym zawodzie. Praca będzie ich źródłem utrzymania, a także pomocy dla krewnych. W ten sposób odzyskują godność, którą zabrała im bieda panująca w rodzinnych domach. Gdy odnajdą się w społeczeństwie, będą mogli pomagać innym. Bardzo potrzebna jest dodatkowa pomoc dla podopiecznych misji Buraniro, którzy kończą naukę zawodu w różnych specjalizacjach, by mogli otrzymać narzędzia do domu po zakończeniu nauki. Chłopcy, którzy ukończą naukę stolarza potrzebują różnych narzędzi: hebel, dłuta, młotek, piła ręczna, wiertarka ręczna, wiertła, obcęgi, pilniki – to wydatek ok. 450.000 franków burundyjskich na osobę. Dla dziewcząt po szkole krawieckiej potrzebne są maszyny do szycia, nożyce, metr krawiecki i inne akcesoria – to również koszt ok. 450.000 franków burundyjskich na osobę. W tym roku szkołę życia kończy 16 uczniów. By móc pracować w wyuczonym zawodzie i zarobić na życie, potrzebne im są narzędzia pracy. Ważne jest, by po szkole usamodzielnili się i nie pozostawali bez pracy.

Kosztorys:

  1. Maszyny do szycia 14 uczniów – łącznie 6.300.000 franków burundyjskich
  2. Narzędzia dla stolarzy 2 uczniów – łącznie 900 franków burundyjskich 

Podsumowanie w miejscowej walucie: 7.200.000 franków burundyjskich

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 2.670 €

Numer projektu: 208/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Narzędzia pracy dla ubogich absolwentów Szkoły Życia w Buraniro w Burundi. O pomoc proszą Siostry Kanoniczki