Podaruj jedzenie dla dzieci z osady Shaktikhor w Nepalu

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 5.260€
Numer projektu 25/KARTC

Nazwa projektu: 25/KARTC

Opis

Bieda w wysokich górach

Shaktikhor to ekstremalnie odizolowana od świata osada w górach Nepalu. Istnieje tam szkoła, którą wspieramy. Uczą się w niej 103 malutkie dzieci, w wieku od przedszkolnego do szkolnego. Dzieci pochodzą z najniższej kasty. Cierpią głód. Niektóre nie jedzą żadnego posiłku przez cały dzień. Wiele z nich nigdy w życiu nie miało butów czy własnego ubrania. Pomoc jest niezbędna i to na już. Trzeba ratować ludzkie malutkie życia. Chcemy kupić jedzenie dla dzieci dla uczniów tej szkoły i zapewnić im pełne brzuszki przez cały rok. Chcemy tym dzieciom znaleźć rodziców adopcyjnych w programie Adopcja Serca. Tylko w ten sposób możemy zapewnić im normalny rozwój.

Głód niszczy każdego

103 dzieci pilnie potrzebuje pomocy żywieniowej. Głód cierpią również dorośli. Nauczycielka wygląda jak chodzący kościotrup. Strasznie jest to wszystko oglądać, nigdy nie widzieliśmy  ludzi i dzieci w takim stanie, z brzuchami wysadzonymi od głodu. Przyjeżdżając w to miejsce chcieliśmy zorientować się w potrzebach edukacyjnych, ale okazało się, że priorytetem jest jedzenie dla dzieci. Możemy zorganizować tam kuchnię żywiącą dzieci. Posiłki będą wydawane przez nauczycieli.

Otchłań beznadziei

Bez jedzenia dzieci są ospałe, otępiałe, nie rosną, karłowacieją, to jest olbrzymia tragedia. Niektóre dzieci są traktowane w domach jak zwierzątka – żyją poza domem, przy chlewikach, również w zimie. Nie mają ubrania, o materacu lub kocu nie mówiąc. W tej grupie są sieroty i półsieroty. One bardzo potrzebują pomocy. To pomoc ratująca życie. Z całego serca proszę o wsparcie finansowe, za które zostanie zakupione jedzenie dla dzieci z osady Shaktikhor.

Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation

Kosztorys:

ciepły pełnowartościowy posiłek (ryż, soczewica, warzywa) to koszt:

35 NPR (waluta miejscowa) x 103 dzieci x 175 dni = 630.875 NPR

Wnioskowana kwota: 5.260 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Podaruj jedzenie dla najbiedniejszych dzieci z osady Saktikor w Nepalu