Niedziela misyjna w Gdańsku

Niedziela misyjna w Gdańsku. Organizujemy pomoc wysyłaną do Afryki, jeździmy tam realizować zadania związane z pomocą ubogim, ale raz na jakiś czas zdarza się, że to “Afryka przyjeżdża” do nas. Taką okazję mieliśmy w ostatnią niedzielę 28 maja. Na zaproszenie gdanskiej wspólnoty Ruchu Maitri gościł w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu ksiądz Yves Umaru MIC z Kamerunu. Jest on pierwszym Afrykańczykiem wyświęconym w zgromadzeniu Księży Marianów. Ks. Yves sprawnie posługuje się językiem polskim, więc w trakcie mszy głosił kazania, w opowiadając o efektach pomocy, jaką otrzymują ubodzy mieszkańcy Kamerunu od Ruchu Maitri. Dociera tam pomoc w ramach programu Adopcja Serca, kupujemy leki do misyjnych przychodni zdrowia, wspieramy akcję dożywiania dzieci w szkołach. Ostatnio dzieki pomocy ofiarodawców została zbudowana szkoła.

Poza tym sami w trakcie ogłoszęń po każdej Mszy św. przedstawiliśmy możliwości wsparcia ubogich, jakie realizujemy w Afryce, ale również w Aleppo w Syrii, które cały czas woła o nasze wsparcie dla niepełnosprawnych cierpiących skutki wojny w sposób bardziej dotkliwy od reszty ofiar tamtejszej koszmarnej sytuacji.

Po mszach wolontariusze naszego Ruchu, ks. Yves wraz z siostrą zakonną będącą jego rodaczką oraz mieszkający w Gdańsku Rwandyjczycy spotykali się z parafianami opowiadając w bardziej swobodnej atmosferze o swoich codziennych sprawach związanych z niesieniem i otrzymywaniem pomocy.

Rozdawaliśmy materiały promujące program Adopcji Serca i sprzedawaliśmy pamiątki misyjne zbierając środki na dożywianie dzieci w Kamerunie i pomoc niepełnosprawnym w Aleppo. Zobaczcie sami na zdjęciach na naszym profilu Facebook.

Niedziela misyjna w Gdańsku

Niedziela misyjna w Gdańsku