DSCF5442

Wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Rwandy. Spotkanie z podopiecznymi programu Adopcja Serca.

Wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Rwandy. Gdański Ośrodek Ruchu Maitri  proponuje „Rodzicom Adopcyjnym” rozważenie możliwości skorzystania z oferty wyjazdu pielgrzymkowo – turystycznego do Rwandy, organizowanego przez pallotyńskie biuro podróży Peregrinus. Program przewiduje m.in. pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho- jedynego miejsca objawień Matki Bożej na kontynencie afrykańskim, a także zwiedzanie byłej rezydencji króla Rwandy, Parku Narodowego, wizytę na plantacji herbaty.Terminy wyjazdów 24.06 – 4.07 oraz 21.11 – 1.12. 2017. Pełny program i warunki wyjazdu opisane są tutaj.

Podróż po kraju “tysiąca wzgórz”, która sama w sobie jest bardzo egzotyczna może być połączona ze spotkaniem z podopiecznym z programu Adopcja Serca. Ze swej strony zapewniamy, że po potwierdzeniu udziału w wyjeździe będziemy mogli dostosować harmonogram pobytu do terminów indywidualnych spotkań z dziećmi adopcyjnymi. Spotkania te zostaną przygotowane przez prowadzące program Siostry Pallotynki. Każdy z ofiarodawców będzie miał okazję do indywidualnego spotkania ze swoim podopieczny, z Adopcji Serca.

Pytania i odpowiedzi

Zapewne jednym z pierwszych pytań jakie pojawią się w tym kontekście będzie: Czy w Rwandzie jest bezpiecznie?

Obecnie Rwanda jest jednym z najbezpieczniejszych krajów Afryki, za względu na unikalne walory przyrodnicze tego kraju odwiedza ją rocznie prawie 800 tys. turystów z całego świata. Od 20 lat nie odnotowuje się tam żadnych incydentów zbrojnych, ani zagrożeń dla turystów.

Oczywiście klimat, fauna i flora tego kraju stanowią swego rodzaju wyzwanie dla podróżujących, z tego powodu wymagany jest przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny podróży oraz przyjęcie odpowiednich szczepionek. Obowiązkowym jest szczepienie na żółtą febrę, fakt ten odnotowywany jest w międzynarodowej książeczce zdrowia. Rekomendowane szczepienia: żółtaczka A i B oraz tężec.

Informacji dla “Rodziców Adopcyjnych” w sprawie wyjazdu udziela Izabele Wyłoga z biura Adopcji Serca w Gdańsku. Tel. 58 520 30 50.

Zgłoszenia drogą elektroniczną można przesyłać przez formularz kontaktowy.

Wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Rwandy

IMG_5946

Sanktuarium Matki Boskiej w Kibeho