Zakup maszyn do szycia dla zdolnych dziewczyn z Musongati

Projekt: s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Musongati, Burundi
Zbierana kwota: 4.500 €

Nazwa projektu: 113/KARML

Opis

Miejsce, które daje nadzieję

Szkoła Centrum Nauczania Zawodu w Musongati powstała w latach 1973-1975. W budynku mieszczą się 3 klasy, biuro i sklepik. To miejsce kształcenia zdolnej, choć ubogiej młodzieży, która chce zdobyć zawód. W okolicy jest duży popyt na usługi krawcowych. Taka osoba znajdzie zawsze pracę przy szyciu odzieży lub cerowaniu. Wykształcenie i fach w ręku to paszport do lepszego życia. Dzięki wyuczonym umiejętnościom będą mogli w przyszłości utrzymać siebie i rodziny. Nasza szkoła ma bardzo dobrą renomę i jest dobrze wyposażona, dlatego dzieci przychodzą z daleka. Podopieczne misji Musogati, które kończą w tym roku naukę kroju i szycia, bardzo potrzebują dodatkowej pomocy finansowej. Jest projekt, by na zakończenie nauki każda dziewczyna dostała własną maszynę do szycia. Aby spełnić ich marzenie konieczne jest wsparcie darczyńców Ruchu Maitri. Prosimy o zakup maszyn do szycia dla naszych absolwentek!

Zawód to przepustka do lepszej przyszłości

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus nie ma środków na zakup maszyn do szycia, dlatego prosimy Ruch Maitri o pomoc. Darczyńcy z Polski mogą wesprzeć 27 zdolnych osób z ubogich rodzin. Część z nich to podopieczni programu Adopcja Serca. Daliśmy im możliwość zdobywania zawodu, a otrzymanie narzędzia pracy będzie pięknym uwieńczeniem ich drogi edukacyjnej. To dla nich bardzo ważna sprawa.

W taki sposób szanuje się godność człowieka, że zarabia własnymi rękami, a nie tylko otrzymuje.

Maszyny do szycia mogą odmienić codzienne życie tych kobiet. Taka pomoc pozwoli absolwentkom szkoły zawodowej samodzielnie zarabiać na życie, zapewnić sobie i rodzinie źródło utrzymania. Koszt takiej maszyny to ok. 167 €. Żadna z tych kobiet nie widziała takich pieniędzy na oczy. Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie tego projektu. Będę wdzięczna za pomoc i bardzo na nią liczę. Dopóki żyjemy jeszcze – trzeba pracować z myślą o innych ludziach, o młodzieży bez przyszłości, aby im jakoś pomóc. Rozbudowa szkoły pomoże zmienić los wielu młodych ludzi na lepsze!

Kosztorys:

  1. Maszyny do szycia – koszt jednej sztuki to 167 Euro x 27 absolwentów – razem 3.841 Euro

RAZEM 3.841 Euro

Siostra Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, misja Musongati, Burundi

Kwota projektu: 4.500 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.