Wyposażenie kuchni dla akcji dożywiania dzieci w Nepalu

Projekt: Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 4.340€

Nazwa projektu: 32-34/KARTC

Opis

Marzenia o pełnym talerzu

Akcja dożywiania w górskich osadach w Nepalu pomaga przedłużyć życie wielu dzieciom z ekstremalnie biednych domów. Wydawane za darmo ciepłe obiady trafiają codziennie do kilkuset dzieci. Istnieje pilna konieczność wsparcia tych działań poprzez wyposażenie kuchni w Kulekhani oraz zorganizowania od podstaw kuchni wydających posiłki w osadach Shaktikhor i w Gorkha. Do tej pory byliśmy tam obecni tylko tymczasowo, jako kuchnie polowe w zaadaptowanych pomieszczeniach. Chcemy zorganizować tam kuchnie z prawdziwego zdarzenia, bo mnóstwo dzieci nadal marzy o pełnym talerzu. Dla wielu codzienny posiłek to luksus.

Coraz więcej chętnych

Kuchnia w Kulekhani działa od 2 lat. Na początku posiłki dostawało tu 57 dzieci, teraz ich liczba podwoiła się.  Z tego powodu zachodzi konieczność dokupienia naczyń, talerzy, kubków i łyżek, dodatkowych garnków, a także piecyka gazowego i środków higieny. Trzeba także opłacić pracę kucharza. Nowe miejsca, w których podjęliśmy się dożywiania dzieci to Sakthikhor (105 dzieci) i Gorkha (70 dzieci). Tam naprędce zainicjowaliśmy prymitywne kuchnie w korytarzach szkolnych, w kącie pod schodami. Warunki są fatalne i niehigieniczne, brak podstawowego wyposażenia. Dlatego potrzebne są garnki, palnik, szybkowar, regularnie dostarczany gaz, pojemniki na żywność, chochle, tarki, talerze, łyżki, urządzenia do obróbki żywności oraz kucharz.

Nakarm z nami potrzebujących

Wyposażenie kuchni w osadach w górach stanowi ważny element w organizacji dożywiania tych dzieci. Dojeżdżanie z kuchnią polową jest trudne i kosztowne, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczymy na nakarmienie kolejnych potrzebujących. Nasza pomoc trafia do najbiedniejszych z biednych. Dzieci często głodują w swoich rodzinnych domach, bo rodziców nie stać na zakupy jedzenia. Je się wtedy, gdy jest co. Natomiast dzięki naszej akcji dożywiania dzieci mają pewność, że każdego dnia w szkole dostaną posiłek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i wielkie serca, które okazują nam ofiarodawcy Maitri.

Aleksandra Kurnicka, Karunika Foundation, Kathmandu, Nepal

Wnioskowana kwota: 4340 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Wyposażenie kuchni dla akcji dożywiania dzieci w Nepalu