Siostry Pallotynki: narzędzia pracy dla uczniów szkoły zawodowej w Rutshuru

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 4690 €

Nazwa projektu: 318/PALLS

Opis

Jedyna szansa na zawód

W tamtych okolicach trudno o wykształcenie i pracę. Dzięki programowi Adopcja Serca, afrykańska młodzież otrzymuje możliwość zdobycia zawodu. Niestety, trudna sytuacja ekonomiczna tego biednego zakątka Afryki sprawia, że młodzież po ukończeniu szkół nie ma zatrudnienia. Dlatego od wielu lat przy naszej misji działa Szkoła Życia, w której młodzież może zdobyć zawód. To dla nich szansa, aby w przyszłości stać się osobami niezależnymi i samodzielnymi oraz by zapewnić sobie i rodzinie źródło utrzymania. W nędzy żyli ich dziadkowie i rodzice, oni mają możliwość uniknąć takiego przeznaczenia. Siostry Pallotynki umożliwiają zdobycie zawodu stolarza i krawca wielu utalentowanym młodym ludziom.

Biedni, ale zdolni uczniowie

Uczniowie ze Szkoły Życia w Rutshuru uczą się zawodów, które zapewnią im pracę w ich rodzinnych wioskach bądź w okolicy. Zarówno umiejętności stolarskie, jak i krawieckie, pozwalają na godne życie. Budowa domów, wytwarzanie mebli i sprzętów domowych, czy szycie odzieży to tylko niektóre z zajęć, którymi zajmują się nasi podopieczni. Oczywiście mimo rozwijania wykształcenia nadal brakuje tu zakładów pracy, które mogłyby zatrudnić naszych podopiecznych. Dlatego wystąpiliśmy z inicjatywą, by każdy uczeń kończąc szkołę otrzymał na własność narzędzia odpowiednie do wyuczonego zawodu, dzięki którym będzie mógł podjąć pracę samodzielnie. Dla części dzieci sponsorzy i rodzice adopcyjni zapewniają narzędzia, ale niestety nie wszyscy je dostaną. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wpłaty na ten cel. Pomóż ubogiej, zdolnej młodzieży z DR Kongo spełnić marzenia o zwykłym, normalnym życiu.

Kosztorys:

ilość Cena brutto Kwota
Wyprawka krawcowej (maszyna do szycia + akcesoria ) 11 139 € 1.529 franków CFA

 

Wyprawka stolarza 17 186 € 3.162 franków CFA

Razem: 4.690 €

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, Demokratyczna Republika Konga

Numer projektu 318/PALLS

Kwota projektu: 4690 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Siostry Pallotynki: narzędzia pracy dla uczniów szkoły krawieckiej w Rutshuru