Posiłki dla uczniów ze szkoły pod wezwaniem św. Józefa w Makabandilou

Projekt:  s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa
Misja: Makabandilou, Republika Konga
Kwota projektu: 1110 €

Nazwa projektu: 25/JOZEF

Opis

Tam nie jedzą codziennie

Makabandilou to ubogie przedmieście dwumilionowego miasta Brazzaville, stolicy Republiki Konga. Kraj wciąż podnosi się ze skutków wojny domowej z początku wieku, która niestety powraca w postaci kolejnych rebelii (ostatnio w 2017). W tych warunkach bardzo wiele osób zostało pozbawionych dachu nad głową i uciekło do przeludnionych miast. Dlatego w takich miejscach, jak Makabandilou panuje bieda i nie ma perspektyw. Dla wielu dzieci jedyną szansą na lepsze jutro jest pomoc ludzi dobrej woli Maitri. Z tego powodu w szkole św. Józefa uczy się duża liczba ubogich dzieci. Szkołę od lat prowadzą Siostry Józefitki. Posiłki dla uczniów szkoły to niezbędna pomoc w roku szkolnym 2023/2024.

Obiad tylko w szkole

Dzieci, które są w naszej szkole już wiedzą, że warto do nas przychodzić. Nawet gdy są głodne, idą na lekcje z radością. Lubią się uczyć, bo wiedzą, że Siostry dadzą im coś do zjedzenia. Problem dożywiania najbiedniejszych dzieci z Makabandilou jest bardzo pilny i ważny. Niezbędne jest dożywianie dzieci chociażby przez prosty posiłek. Dostają u nas mają chleb z masłem, lub czekoladą, lub sardynką, lub z jajkiem oraz mleko, kakao lub sok. W tych najbiedniejszych rodzinach często rodziców nie stać absolutnie, aby dać dzieciom cokolwiek na śniadanie. Dlatego dzieci przychodzą do szkoły głodne. Jedyny możliwy posiłek zdarza się pod wieczór w domu, ale nie zawsze. Z tego powodu te dzieci często nie mają siły by się uczyć. Dopiero dzięki Waszej pomocy, gdy otrzymają posiłek, uśmiech wraca im na twarz. Wasza pomoc jest bardzo ważna dla przyszłości tych dzieci. Drodzy ofiarodawcy, Wasza nagroda będzie wielka. Pilnej pomocy potrzebuje 30 uczniów przez cały rok.

Kosztorys:

s. Liliosa Romanek, Zgromadzenie Sióstr św. Józefa

Numer projektu: 25/JOZEF

Kwota projektu : 1110 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Posiłki dla uczniów ze szkoły pod wezwaniem św. Józefa w Makabandilou