Karmelitanki proszą o maszyny do szycia dla uczennic z Gitega Songa

Projekt:s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Miejsce: Gitega Songa, Burundi
Kwota projektu: 1 280 €
Nazwa projektu: 126/KARML

Opis

Umiejętności są, sprzętu brak

Co czwarta osoba zamieszkująca Burundi nie potrafi czytać ani pisać. Edukacja to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed krajami Afryki. Bez wykształcenia młode pokolenia nie będą w stanie wyrwać się z biedy. Od lat kształcenie podstawowe i średnie organizują tam Karmelitanki. Pomagamy im od początku. Teraz zwracamy się z prośbą o pomoc dla zdolnych uczennic Szkoły Zawodowej Kroju i Szycia w Gitega-Songa. Młodzież garnie się tam do nauki, bo wiedzą, że umiejętność obsługi maszyny do szycia i krawiectwa znakomicie przyda się w dorosłym życiu. Mają nadzieję na zmianę na lepsze życie. Jednak start bywa trudny, zwłaszcza, gdy nie ma żadnego wsparcia. Nie jesteśmy w stanie wyciągnąć z biedy całej ubogiej ludności, ale możemy wspólnie pomóc tym dziewczynom wejść mocnym krokiem w dorosłość.

Nie zawiedźmy ich nadziei

Zwracam się z prośbą o pomoc w zakupieniu maszyn do szycia dla 32 uczniów, którzy w tym roku kończą 2-letnią naukę kroju i szycia w Gitega Songa. Mieli oni obiecane maszyny do szycia na zakończenie, w czym nie chciałabym abyśmy ich zawiedli. Dla absolwentów, którzy wcześniej zakończyli naukę zawodu u nas, zawsze jakoś to się udało zorganizować. Już część środków finansowych udało mi się zgromadzić, ale jeszcze trochę brakuje. A nie może być tak, że wszyscy dostaną oprócz kilku uczniów. Ufam, że te dzieci nie zawiodą się.

Suma jakiej nie widzieli na oczy

Własna maszyna ma dużą wartość dla młodej dziewczyny, bo pozwala samodzielnie zarabiać na utrzymanie. Zakup maszyny przekracza  możliwości ich rodzin, to suma, jakiej nie widzieli na oczy. A jeszcze trzeba kupić materiały, nici, nożyczki i inne akcesoria krawieckie na początek własnej działalności. One czekają na te maszyny przez 2 lata nauki, licząc na wsparcie dobrych ludzi. Łączę serdeczne pozdrowienia, pamiętając w modlitwie.

Nazwa projektu: 126/KARML

s. Krystyna Popławska, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Gitega Songa, Burundi

Kwota projektu: 1 280 €

kwota projektu:  1.280 Euro

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Karmelitanki proszą o maszyny do szycia dla uczennic z Gitega Songa w Burundi