Pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2024 uległy zmianie kwoty składek w ramach programu Adopcja Serca. To niewielki wzrost o 10 zł (2 euro) składki dla programów Szkoła Podstawowa, Szkoła Średnia i Szkoła Życia. Od tej daty miesięczna kwota wsparcia wynosi 75 zł (15 euro) dla dzieci z programu Szkoły Podstawowej i 95 zł (19 euro) w programach Szkoły Średniej i Szkoły Życia. Uprzejmie prosimy o zaakceptowanie tej wiadomości i dokonywanie wpłat składek w nowej wysokości.

Składki w programie Adopcja Serca nie były zmieniane od kilkunastu lat. Otrzymywaliśmy sygnały od współpracujących z nami misjonarzy oraz świeckich organizacji, że w krajach dokąd dociera pomoc w okresie od początku pandemii nastąpił bardzo znaczący wzrost kosztów utrzymania. Dodatkowo przyczyniają się do tego trwające na świecie konflikty zbrojne oraz postępujące zmiany klimatyczne. Proponowane przez nas zmiany jedynie w części pozwolą zrekompensować wysokie ceny żywności i energii dla rodzin naszych podopiecznych. Zapewnienie dostępu do edukacji poprzez pokrycie wydatków z nią związanych i pomoc w Dzieci z sierocińca AFEO a Lubumbashi w DR Kongo. Program Adopcja Serca – zmiany składek utrzymaniu dostarczana w ramach programu Adopcja Serca to dla naszych podopiecznych jedyna szansa na zdobycie wykształcenia i uniknięcie głodu. Dlatego prosimy o zrozumienie naszej decyzji i kontynuację wsparcia, co jest niezwykle ważne dla każdego z podopiecznych.

Z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i wsparcie.

Zarząd Stowarzyszenia Ruchu Maitri
Gdańsk 01.01.2024 r.

Dożywianie 120 dzieci w przedszkolu w Esseng w Kamerunie Adopcja Serca Adopcja Maitri Adopcja duchowa pomoc ubogim dożywianie 06

Dzieci z przedszkola w Esseng, w którym prowadzony jest program Adopcji Serca oraz dożywiania.