Maitri na ŚDM – gość z Rwandy w Polsce.

 Z okazji Światowych Dni Młodzieży na zaproszenie Ruchu “Maitri” przebywa w Polsce gość z Rwandy Modeste Habiyaremye. Modeste pochodzi z miejscowości Nyakinama, gdzie znajduje się misja Sióstr od Aniołów. To właśnie Siostry od 1997 roku, gdy zginęli jego rodzice, objęły pieczę nad chłopakiem i zapewniły mu utrzymanie oraz edukację. Modeste ukończył szkołę średnią oraz studia. Obecnie pracuje na rzecz programu Adopcja Serca Ruchu “Maitri”.

Czym zajmuje się Modeste?

Jest on odpowiedzialny za opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi z Nyakinana i okolic objętych Adopcją Medyczną. Zajmuje się pomocą w rehabilitacji, umieszcza dzieci w specjalistycznych ośrodkach i odwiedza je w domach. W razie potrzeby kieruje do szpitali, stara się zapewnić im środki, aby mogły “normalnie” żyć.

Zaangażowanie w życie publiczne

W trakcie pobytu w Polsce nasz gość uczestniczy w ŚDM w Krakowie, a także odwiedza wspólnoty “Maitri” w poszczególnych miastach. Wypowiedź Modeste dla gdańskiej edycji Gościa Niedzielnego jest interesującym świadectwem jego służby ubogim. Podziękowanie video za Adopcję Serca znajduje się tutaj. Oprócz modlitwy jest również czas na zwiedzanie Gdańska i poznawanie tradycji oraz kultury Polski. Więcej zdjęć z pobytu Modeste w Polsce na Facebooku.

Maitri na ŚDM - gość z Rwandy w Polsce

Modeste w sklepie Decathlon w Gdańsku.

Maitri na ŚDM - gość z Rwandy w Polsce

Katedra w Gdańsku – Oliwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Maitri na ŚDM – gość z Rwandy w Polsce