Pure Hearts Association Kigali- Gikondo.

Pure Hearts Association Kigali – Gikondo. Relacja naszej wolontariuszki Izabeli przebywającej w Rwandzie. We współpracy z Siostrami pallotynkami zorganizowaliśmy wyjazd Izy do Afryki. Jednym z celów jest uruchomienie programu dodatkowej pomocy w nauce dla dzieci z programu Adopcja Serca w misji Masaka. Kolejnym zadaniem jest nawiązanie kontaktów z byłymi uczestnikami programu, którzy chcą zakładać stowarzyszenia samopomocowe.

W sobotę, 30.07.2016 w Gikondo miałam przyjemność spotkać się z młodzieżą ze Stowarzyszenia „Pure Hearts”. Członkami Pure Hearts Association są młodzi ludzie, którzy ukończyli udział w programie Adopcji Serca. Bardzo im zależy, żeby dalej pozostać w kontakcie i móc pomagać innym oraz rozwijać się, choć ich drogi się rozeszły. Mają oni mnóstwo pomysłów, ogromny potencjał i chęć do działania. Pierwszy raz spotkali się w maju roku 2016. Swojemu stowarzyszeniu nadali nazwę „Pure Hearts” (czyli czyste serca). Ustalili reguły, zaplanowali następne spotkania, wysokość składki członkowskiej, wybrali prezydenta, wiceprezydenta i skarbnika.

Rozmawiałam z nimi o sytuacji młodzieży na rynku pracy w Rwandzie. Dyskutowałam z nimi również o ich planach na przyszłość, pomysłach, programie stowarzyszenia. Opowiedzieli mi również o swojej pasji do kręcenia filmów. Mają fanpage na facebooku Imboni FILMZ oraz Paru Productions, bloga Imnonifilmz.blogspot.com, paruone.blogspot.com, kanał na youtube też jest! Zapraszam do obejrzenia ich pierwszego filmu pt. „Looser”. Dopiero zaczynają, raczkują i potrzebują wskazówek, wsparcia mentalnego oraz finansowego. Ich wielkim marzeniem jest zbudowanie szklarni, w której mogliby uprawiać pomidory a następnie je sprzedawać. Zaczynają od zera, dlatego starałam się ustalić czego będą potrzebować, jakich narzędzi, sprzętu, ziemi, sadzonek, prądu, wody itd. Poprosiłam ich o spisanie programu, zrobienie biznes planu i będę widziała się z nimi za tydzień.

Na koniec wspólne zdjęcie, uściski dłoni i wracam do Masaki na moto taxi. Ale dla nich to nie był koniec zostali jeszcze przed salą i do późna rozmawiali, planowali, wymieniali się pomysłami. Dziękuję bardzo s.Angeline Kambugu SAC za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Było wspaniale! Przede mną kolejne spotkania

Izabela Wyłoga

Spotkanie odbyło się 30.07.2016 w Gikondo.

Pure Hearts Association Kigali- Gikondo.

Spotkanie z członkami Stowarzyszenia “Pure Hearts”.

Pure Hearts Association Kigali- Gikondo.

s. Angeline, Iza i Stowarzyszenie “Pure Hearts”.