OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W niedzielę 26 stycznia 2014 r. pod Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego przy ul. Złotej 9 w Lublinie wolontariusze Ruchu “Maitri” przeprowadzili zbiórkę pieniężną na zakup aparatu do biochemii dla ośrodka zdrowia w Essengu we wschodnim Kamerunie. Ośrodek ten jest odpowiedzialny za leczenie chorych na AIDS i zapobieganie zakażeniu wirusem HIV dziecka przez matkę.

Dzięki życzliwości ojca przeora przedstawiciel Ruchu “Maitri” podczas każdej mszy św. opowiedział o tej akcji. Były również rozdawane gazetki “My a Trzeci Świat”. Zainteresowani dowiedzieli się ponadto o programie “Adopcja Serca”.

W bazylice u Dominikanów spotkaliśmy panią Elżbietę, która przed laty była zaangażowana w pakowanie paczek do Matki Teresy w ramach Ruchu „Maitri”. Była to przyjemna okazja do chwili wspomnień. Zaprosiliśmy naszą dawną członkinię do odnowienia kontaktów z Ruchem.

Po doliczeniu zebranych ofiar do darowizn przekazanych na konto na zakup aparatu do analizy krwi okazało się, że cel został osiągnięty. Przekazaliśmy więc pieniądze Siostrom od Aniołów. Dziękujemy wszystkim, którzy mają swój udział w pomocy chorym Kameruńczykom!