Adopcja na odległość – pomoc dla dzieci

Otwórzmy się na pomoc dla dzieci z Afryki poprzez Adopcję Serca.

Z Adopcją Serca zaznajomił mnie wiosną tego roku mój mąż Kacper. Dotychczas pracowaliśmy z różnych miejsc na świecie i wdzięczni za tę możliwość zdecydowaliśmy się ofiarować dziesięcinę na cele Kościoła i potrzebujących.

Po zaadoptowaniu na odległość pierwszej podopiecznej, Clemence (21), otrzymaliśmy od niej wzruszający list. Zobaczyliśmy wtedy, że gdzieś na dalekim lądzie żyje ktoś kto jest ogromnie wdzięczny za pomoc w walce z ubóstwem. Clemence pochodzi z Rwandy i zamierza zostać fryzjerką. Jest jedną z sześciorga rodzeństwa i pomaga mamie utrzymywać rodzinę.

Możliwość nawiązania duchowej przyjaźni z Clemence zmotywowała nas do otwarcia się na adopcję na odległość większej liczby dzieci. Świadomość, że możemy odrobinę przyczynić się do zdobycia przez nie zawodu napełnia nas wielką radością.

Obecnie wspieramy również edukację Rosetty (23), Chanelli (23) i Estelli (27), które pochodzą z Burundi. Mimo trudnych warunków życia ciężko pracują by zdobyć zawód i wspierać swoje rodziny.

Dobro okazywane dzieciom

Na profilu społecznościom Ruchu Maitri zobaczyłam jakiś czas temu podopiecznych cieszących się z listów otrzymanych od swoich adopcyjnych rodziców. Czytali je na głos swoim rówieśnikom nie posiadając się ze szczęścia. Z dzieci biła szczera miłość, cecha tak trudna do znalezienia we współczesnym, zabieganym świecie. Czy to nie piękne być dla kogoś powodem do radości?

Dobro okazywane dzieciom Afryki dzięki działaniu członków Ruchu Maitri i Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus to wspaniałe dzieło Boże szerzące Jego Miłość na świecie. W obecnych czasach te dzieci, jak i my, rodzice, potrzebujemy siebie nawzajem by móc się Nią obdarzać.

Jestem wdzięczna za poznanie Ruchu Maitri i możliwość uczestnictwa wraz z mężem w programie Adopcji Serca. Dzięki niemu utwierdzam się w przeświadczeniu, że dobro nadal jest w nas a Bóg Żywy nieustannie działa w świecie.

Agata Gliwa

PS.

Pani Agata jest Rodzicem Adopcyjnym i wolontariuszką współpracującą z gdańskim ośrodkiem Ruchu “Maitri”.

Przystąp do programu Adopcja Serca, wystarczy wypełnić deklarację.

Adopcja na odległość – pomoc dla dzieci

Adopcja na odległość – pomoc dla dzieci z Afryki