2014.04.14

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. toruńska wspólnota Ruchu „Maitri” przeprowadziła coroczną sprzedaż pisanek wielkanocnych w parafii św. Józefa. Tym razem zbieraliśmy na dożywianie dzieci w Afryce.

Prace nad przygotowaniem pisanek trwały już od zeszłego roku i włączyły się w nie wszystkie osoby ze wspólnoty. Jedni zajęli się produkcją wydmuszek, inni zdobieniem jajek. Pani Stefania Lipińska zaangażowała do pomocy swoją rodzinę i tak powstała największa część pięknie zdobionych materiałem wydmuszek. Pozostałe pisanki wykonałyśmy w technice decoupage. Panie, które jajek nie zdobiły, z entuzjazmem włączyły się w ich sprzedaż. Całej akcji doglądał duszpasterz naszej grupy, o. Mariusz Hetnar CSsR. Zachęcał do kupowania jajek i dzielił się z nami ciepłą herbatą.

Współpraca dała wspaniałe rezultaty, wspólnie przygotowaliśmy i sprzedaliśmy niemal 200 jajek. Nasze stoisko budziło szczere zainteresowanie parafian, którzy składali hojne ofiary, dopytywali o cel zbiórki i zabierali ze sobą gazetki „My a Trzeci Świat”. W sumie zebraliśmy ok. 1300 zł. Pieniądze zostały przekazane wspólnocie gdańskiej na jeden z projektów dożywiania dzieci w Afryce. Wszystkim naszym Ofiarodawcom jeszcze raz z serca dziękujemy!